Lisia Góra zdobyła pieniądze na Otwartą Strefę Aktywności
access_time 2018-08-03 05:33:00
Wniosek Gminy Lisia Góra na Otwartą Strefę Aktywności (OSA) został pozytywnie zaopiniowany do dofinansowania przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków FRKF w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2018 w wysokości 25 000,00zł.

Zaplanowany do realizacji kompleks OSA stanowić będzie ogólnodostępną, wielofunkcyjną, plenerową strefę aktywności. Powstała strefa skierowana będzie do różnych grup wiekowych i stanowić będzie ważny element międzypokoleniowej integracji społecznej.

W ramach realizowanego zadania wykonane zostanie zagospodarowanie istniejącego terenu zielonego na działce nr 1704 w Lisiej Górze (koło szkoły), na którym zostaną zamontowane urządzenia siłowni zewnętrznej, oraz strefy relaksu takie jak stoliki do gier zewnętrznych, ławki.

Obiekt będzie ogólnodostępny i dostęp do niego będzie nieodpłatny.

Powstała infrastruktura będzie miejscem aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych. Ze względu na tak korzystne umiejscowienie obiekt z pewnością wykorzystywany będzie przez znaczną liczbę mieszkańców.

Komentarze...