Ładna z Pucharem Wójta Gminy Skrzyszów
access_time 2018-08-03 05:37:00
Tegoroczne zmagania o miano najlepszej drużyny w piłce nożnej podzielone były na dwa dn. Pierwszego przeprowadzono eliminacje w dwóch grupach.

W pierwszej grupie miały ze sobą rywalizować drużyny: Łękawica, Pogoria Pogórska Wola oraz Oldboys Łękawica, ale w ostatniej chwili drużyna Oldboys Łękawica wycofała się ze zmagań. W związku z tym zostało rozegrane tylko jedno spotkanie pomiędzy Pogorią Pogórską Wola, a Łękawicą. W tym meczu lepsi okazali się zawodnicy z Pogórskiej Woli, którzy pokonali tegorocznych gospodarzy turnieju wynikiem 2:1.

W drugiej grupie eliminacyjnej o prawo gry w niedzielnych finałach rywalizowały zespoły Szynwałdu, Skrzyszovii Skrzyszów oraz Ładnej. W pierwszym meczu tej grupy drużyna Skrzyszowa pokonała graczy Szynwałdu 1:0. W następnej grze pomiędzy ekipami z Ładnej i Szynwałdu padł remis 3:3, po którym odbyła się seria rzutów karnych. Ostatecznie lepsi okazali się gracze z Ładnej, którzy pokonali Szynwałd wynikiem 5:3. W ostatnim meczu tej grupy naprzeciw siebie wybiegli piłkarze Ładnej oraz Skrzyszowa. Spotkanie to zakończyło się minimalnym zwycięstwem Ładnej: 1:0.

Po eliminacjach przyszedł czas niedzielne zmagania finałowe. W finale trampkarzy KS Łękawica kontra LKS Szynwałd, Łękawica wygrała 3:1.W meczu o trzecie miejsce rywalizowały ze sobą drużyny Skrzyszovii oraz Łękawicy. Po zaciętych zawodach na najniższym stopniu podium uplasowali się gracze ze Skrzyszowa, którzy pokonali Łękawicę z wynikiem 3:2.

W wielkim finale zmierzyli się natomiast zawodnicy Pogorii Pogórskiej Woli oraz Ładnej. W tym spotkaniu lepsi okazali się gracze Ładnej, którzy pokonali przeciwników 3: 2 i tym samym wygrali cały turniej.

Po zakończeniu zmagań odbyła się krótka ceremonia wręczenia nagród. Zespół Ładnej za zwycięstwo otrzymał okazały puchar, komplet strojów piłkarskich oraz piłkę. Ponadto Grzegorz Jasiak został wybrany najlepszym graczem dwudniowych zmagań oraz otrzymał statuetkę Najlepszego Strzelca Turnieju.

Najlepszym bramkarzem KS Pogoria Pogórska Wola wśród seniorów okazał się Kamil Sztorc. W drużynie KS Łękawica najlepszym bramkarzem trampkarzy był Łukasz Budzik, a najlepszym zawodnikiem tej drużyny był Kamil Chwistek. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom i statuetkę.

Komentarze...