Tarnowscy Pogromcy SMOgA
access_time 2018-08-07 02:40:00
W sobotę, 25 sierpnia 2018 roku, w godzinach od 10:00 do 18:00 na Tarnowskich Błoniach obok Parku Strzeleckiego odbędzie się trzeci już edukacyjny piknik na rzecz przeciwdziałania niskiej emisji w Tarnowie pod nazwą „Tarnowscy Pogromcy SMOgA. STOP niskiej emisji w Tarnowie”.

Impreza ma na celu m.in. uświadamianie zagrożeń ekologicznych, które powstają w wyniku niskiej emisji oraz rozwijanie poczucia szacunku i odpowiedzialności za środowisko.

Dotychczasowe edycje wydarzenia cieszyły się popularnością i wysoką frekwencją tarnowian, uczestniczących z zaangażowaniem w piknikowych warsztatach i projektach edukacyjnych. W programie tegorocznego pikniku zaplanowane zostały m.in. aktywizujące gry ekologiczne dla całych rodzin, warsztaty owocowego YARN BOMBINGU (tworzenia owoców ocieplających miejskie drzewa), konkursy sąsiedzkie, MEGA szachy, LEGO EDU – warsztaty projektowania z klocków dla młodych inżynierów, zabawy sportowe, plastyczne, sadzenie roślin, układanie bukietów, budowanie domków dla owadów. Strażnicy Miejscy przeprowadzą akcję znakowania rowerów oraz przekażą tarnowianom opaski bezpieczeństwa dla dzieci. W strefie zdrowia medycy z Zespołu Przychodni Specjalistycznych oraz Mościckiego Centrum Medycznego przeprowadzą profilaktyczne badania wad kręgosłupa i postawy u dzieci, pomiaru poziomu cukru, ciśnienia, a także będą udzielać porad fizjoterapeutycznych oraz wykonywać terapie manualne kręgosłupa i kinesiotaping. Oprawę muzyczną pikniku zapewni zespół The Stream Cover Band, wykonujący standardy polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Zaplanowano również porady ekspertów, którzy będą promować programy współfinansowania wymiany źródeł ciepła na niskoemisyjne m.in. na przyjazne dla zdrowia i środowiska - ciepło systemowe. 

Piknik „Tarnowscy Pogromcy SMOgA” jest organizowany we współpracy z Wydziałem Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa, który w tym samym dniu organizuje na Tarnowskich Błoniach „V Tarninowe Koralobranie” oraz „IV Letnie Śniadania na trawie”. Partnerem wydarzenia jest Rada Osiedla Piaskówka – organizator piknikowej strefy sąsiedzkiej „Jak Dobrze Mieć Sąsiada”.

Kształtowanie świadomości i wrażliwości społecznej ukierunkowanej na procesy likwidacji niskiej emisji wymaga interdyscyplinarnej współpracy wielu środowisk m.in. samorządowych, społecznych, technicznych, medycznych, medialnych. Działając w tym przekonaniu zapraszam Państwa wraz z rodziną i przyjaciółmi do udziału w pikniku „Tarnowscy Pogromcy SMOgA. STOP niskiej emisji w Tarnowie”. Więcej informacji o pikniku znajdą Państwo na stronie piknik.mpec.tarnow.pl.  

Komentarze...