Sukces tarnowskich kartingowców na zakończenie sezonu Rok Cup Poland
access_time 2018-08-06 08:22:00
W dniach od 4 do 5 sierpnia odbyła się kolejna runda serii Rok Cup Poland. Na torze w Zielonej Górze ponownie zobaczyliśmy czołówkę zawodników najliczniejszej serii kartingowej w Polsce, którzy walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2018. W zawodach startowali również nasi młodzi kierowcy kartingowi – członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów – Franciszek Liszka, Maciej Gładysz, Natalia Gładysz i Kajetan Gawron.

Kategoria Baby Rok: w kwalifikacjach Franciszek Liszka zajmuje drugą pozycję. W biegach kwalifikacyjnych przyjeżdża kolejno na drugiej i pierwszej pozycji. Natomiast w przedfinale Franciszek po świetnej jeździe przyjeżdża na pierwszej pozycji. W finale przejeżdża na drugiej pozycji i tak też kończy całe zawody. W klasyfikacji generalnej Franciszek Liszka zajmuje bardzo dobre, drugie miejsce. Z kolei w klasyfikacji generalnej sezonu Franciszek kończy na drugim miejscu i zdobywa tytuł V-ce Mistrza Rok Cup Poland w kategorii BABY ROK.

Kategoria Mini Rok: w kwalifikacjach Maciej Gładysz zajmuje czwartą pozycję, Kajetan Gawron zajmuje jedenastą pozycję, a Natalia Gładysz zajmuje bardzo dobrą, pierwszą pozycję. W biegach kwalifikacyjnych Maciej zajmuje czwartą i trzecią pozycję, Kajetan zajmuje dziesiątą i trzynastą pozycję, a Natalia zajmuje drugą i czwartą pozycję. Natomiast w przedfinale Maciej zajmuje czwartą pozycję, Kajetan zajmuje trzynastą pozycję, a Natalia zajmuje trzecią pozycję. Z kolei w finale Maciej zajmuje bardzo dobrą pierwszą pozycję, Kajetan po incydencie nie kończy rywalizacji, a Natalia zajmuje czwartą pozycję.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej Maciej Gładysz zajmuje drugie miejsce, Kajetan Gawron zajmuje dziewiętnaste miejsce, a Natalia Gładysz zajmuje trzecie miejsce. Z kolei w klasyfikacji drużynowej zajmują pierwsze miejsce, a w klasyfikacji generalnej sezonu Maciej zajmuje trzecie miejsce i zdobywa tytuł II V-ce Mistrza Rok Cup Poland w kategorii MINI ROK, Kajetan zajmuje dziewiąte miejsce, a Natalia zajmuje jedenaste miejsce. 

Komentarze...