O krok od tragedii. Zawiązał pętlę na szyi i chciał skoczyć z mostu
access_time 2018-09-12 10:42:00
Tarnowscy policjanci uratowali 27-latka, który usiłował targnąć się na swoje życie. Desperat z założoną pętlą na szyi przywiązaną do barierki mostu zamierzał skoczyć do rzeki Biała. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji mężczyzna i nie odniósł poważnych obrażeń.

W poniedziałek, 10 września oficer dyżurny tarnowskiej policji odebrał zgłoszenie od mężczyzny, który informował, że stoi na moście na rzece Biała w Bogoniowicach z pętlą na szyi i chce popełnić samobójstwo. Policjant zareagował błyskawicznie. Na miejsce natychmiast zadysponowany został patrol z komisariatu w Ciężkowicach, a on sam, by zyskać cenny czas i zająć uwagę desperata, prowadził z nim rozmowę.

Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, zobaczyli mężczyznę stojącego na moście z kablem przywiązanym do szyi, którego koniec zamocowany był do barierki. Na widok radiowozu mężczyzna zaczął wchodzić na poręcz. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Chwycili 27-latka i ściągnęli z jego szyi dwukrotnie przewiązany przewód elektryczny. Wezwali także załogę pogotowia ratunkowego, która przewiozła mężczyznę do szpitala.

Obecnie nad wyjaśnianiem dokładnych okoliczności zdarzenia i przyczyn desperackiego kroku mieszkańca powiatu tarnowskiego, pracują policjanci z Komisariatu w Ciężkowicach.

Komentarze...