"Beksińscy. Portret podwójny" w Dyskusyjnym Klubie Książki
access_time 2018-09-13 13:03:00
Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie i Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zapraszają na Dyskusyjny Klub Książki, którego tematem będzie książka - portret jednego z najbardziej znanych współczesnych polskich malarzy Zdzisława Beksińskiego. Wybór miejsca spotkanie nie jest przypadkowy. Galeria sztuki to dobre miejsce by rozmawiać o życiu i sztuce artystów. Często malarze w swojej twórczości odwołują się do literatury. Dworcowa wystawa „Plażowicze” prezentuje obrazy Róży Litwy, których źródłem są przeczytane książki.

Piątek 14.09.2018, g. 16.00
Dyskusyjny Klub Książki / Magdalena Grzebałkowska „Beksińscy: portret podwójny” na wystawie „Plażowicze”
Dworzec PKP / Pl. Dworcowy 4, Tarnów
Wstęp wolny

Zdzisław Beksiński (ur. 1929 w Sanoku, zm. 2005 w Warszawie) - fotograf, grafik, malarz. Stworzył charakterystyczny surrealistyczno-ekspresjonistyczny styl. W 2016 r. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie została otwarta Galeria Zdzisława Beksińskiego, trzecia w Polsce (po Sanoku i Częstochowie) stała wystawa prac artysty. Ojciec znanego dziennikarza muzycznego Tomasza Beksińskiego.

Róża Litwa (ur. 1982) w 2008 roku uzyskała dyplom na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP (pracownia prof. Jarosława Modzelewskiego). W 2011 r. otrzymała nagrodę Fundacji Vordemberge–Gildewart. Inspiruje się literaturą, m.in. książkami Fiodora Dostojewskiego Stanisława Lema, Michela Houellebecqa. Wystawa „Plażowicze” prezentuje prace Róży Litwy i rzeźby Pawła Althamera.

Komentarze...