Zwycięstwo piłkarek nożnych Tarnovii
access_time 2018-09-15 09:04:00
W meczu o mistrzostwo I ligi piłki nożnej kobiet zespół Tarnovii Tarnów podejmował na własnym stadionie drużynę MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki.

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w wykonaniu gospodyń. Po dwóch celnych trafieniach Darii Dąbrowskiej (11 i 34’) oraz bramce Katarzyny Białoszewskiej, zawodniczki Tarnovii schodziły na przerwę przegrywając 1:2. W 55 minucie meczu Aleksandra Wójciak celnym strzałem powiększyła przewagę zespołu gości  i tym samym gospodynie przegrywały już 1:3. Na piętnaście minut przed końcowym gwizdkiem waleczne tarnowianki szybko zaczęły odrabiać straty.

W 76’ do bramki gości trafiła Katarzyna Białoszewska, w 86’ Gabriela Gębica doprowadziła do remisu, a niespełna dwie minuty później bramkę strzeliła Agnieszka Derus. W doliczonym czasie gry zwycięstwo gospodyń celnym strzałem przypieczętowała Paulina Wołek. Ostatecznie tarnowianki pokonały drużynę Tomaszowa 5:3.