Sprofanowano pomnik Jana Pawła II na Placu Katedralnym
access_time 2018-09-15 11:30:00
Nieznany sprawca zawiesił na stojącym przed Katedrą pomniku Jana Pawła II kartkę z napisem "Chroniłem pedofilów w sutannach" i kilka par dziecięcych bucików. Do incydentu doszło najprawdopodobniej w nocy z soboty na niedzielę.

Obrzydliwa profanacja zszokowała mieszkańców Tarnowa. Sprawą zajęła się już tarnowska policja. Trudno będzie jednak namierzyć sprawcę, bo akurat w tym rejonie nie ma monitoringu. Najbliższa kamera jest ustawiona od strony Placu Kazimierza w kierunku Rynku.

Zdjęcie pomnika Jana Pawła II z podpisem "Chroniłem pedofilów w sutannach" szybko obiegło portale społecznościowe. Przywiązane do prawej ręki figury papieża dziecięce buciki mogą sugerować, że incydent jest kontynuacją akcji "Baby Shoes Remember", która w niedzielę 26 sierpnia po raz pierwszy pojawiła się w Polsce. Jej uczestnicy wieszają na ogrodzeniach kościołów dziecięce buciki, by zwrócić uwagę na problem pedofilii wśród duchownych. Do podobnych incydentów dochodziło już w kościołach, m.in. w Poznaniu, Warszawie, Bydgoszczy. Krakowie, Lublinie czy Szczecinie.

Fot. Facebook
 
Komentarze...