Jak być rodzicem? Konferencja dla rodziców, opiekunów i wychowawców
access_time 2018-09-19 05:02:00
„Być rodzicem. Jak zadbać o zdrowy rozwój dziecka” – tak brzmi hasło drugiej edycji konferencji edukacyjnej, która w sobotę 22 września odbędzie się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Skierowana jest ona do rodziców tarnowskich dzieci, jak również do opiekunów, wychowawców oraz pedagogów placówek edukacyjnych i opiekuńczo-wychowawczych. Konferencja ma na celu poszerzenie ich wiedzy na temat prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego dziecka. Dzięki wiedzy nabytej podczas sobotniego spotkania, jego uczestnicy nauczą się zapobiegać problemom rozwojowym i chorobom dzieci oraz – w razie konieczności - wychwytywać je na wczesnym etapie.

Konferencja obejmuje pięć paneli, w ramach których odbędzie się wykład i dyskusja. Będą one prowadzone przez ekspertów ze specjalistycznym wykształceniem, doświadczonych w pracy z dziećmi i rodzicami: psychologa, pedagoga, doradcę laktacyjnego oraz terapeutę integracji sensorycznej. Uczestnicy zostaną wyposażeni w materiały edukacyjne tematycznie związane z problematyką konferencji.

Pierwsza edycja konferencji, która miała miejsce w grudniu 2017 roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem rodziców. Można przypuszczać, że również drugie spotkanie z tego cyklu zgromadzi liczną grupę odbiorców, chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego rozwoju dziecka.

Plan konferencji:

godz. 10 – otwarcie

godz. 10.15 – 11 – „Odżywianie noworodka” (Elżbieta Smajdor - certyfikowana doradczyni laktacyjna)

godz. 11 - 11.45 - „Zdrowy sen dziecka” (Magdalena Komsta - psycholog, pedagog, autorka bloga „wymagające.pl”)

godz. 11.45 – 12.30 - „Wychowanie wspierające zdrowie emocjonalne dziecka” (Kamil Nowak – pedagog, autor bloga „Blog ojciec”

godz. 13 – 13.45 - „Wspieranie prawidłowego rozwoju fizycznego i integracji sensorycznej dziecka” (Magdalena Bodzioch – fizjoterapeutka)

godz. 13.45 – 14.30 - „Rola ojca w zdrowym rozwoju dziecka” (Jarosław Żyliński – psycholog, autor bloga „Psychoblog Jarka Żylińskiego”).

Inicjatorem konferencji jest prezydent Tarnowa, a organizatorem Stowarzyszenie „Mamy Tarnów”. Konferencja ma charakter otwarty, a wstęp na nią jest wolny.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A