Pijackie libacje w centrum Zawady. Przegląd prasy
access_time 2018-09-19 09:55:00
Nocne libacje w Zawadzie, śmieci na Górze św. Marcina i plaga telefonicznych oszustów w Tarnowie - zapraszamy na przegląd lokalnej prasy.

W dzisiejszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

 

  • Zawada. Odnowione tereny w centrum wsi stały się miejscem nocnych libacji

Mieszkańcy podtarnowskiej Zawady mają już dość pijackich libacji w centrum wioski. Teren przy zabytkowym kościele i cmentarzu upodobali sobie w ostatnim czasie młodzi ludzie, którzy się głośno zachowują i pozostawiają po sobie spory bałagan. Mieszkańcy napisali do wójta gminy Tarnów petycję o interwencję w tej sprawie. Oprócz centrum Zawady zaśmiecane są także tereny, na których znajdują się ruiny zamku na Górze św. Marcina. Jak zapowiada tarnowska policja, patrole będą się pojawiać na Górze św. Marcina częściej niż do tej pory. Z kolei gmina Tarnów zamierza zamontować w Zawadzie kolejną kamerę, która pozwoli objąć monitoringiem już cały plac koło kościoła. 

  • Wieża widokowa w Iwkowej będzie najwyższa w regionie. Zakończenie prac już w listopadzie

W Iwkowej w powiecie brzeskim powstaje ogromna wieża widokowa. Wysoka na 30 metrów budowla rośnie od kilku tygodni na wzgórzu Szpilówka (516 m.n.p.m.) na Pogórzu Wiśnickim. Ma być gotowa tej jesieni.

  • Odporyszów. Traktor uderzył w mur kościoła. Kierujący zginął

Tragicznie zakończył się wypadek z udziałem traktora rolniczego, do którego doszło we wtorek popołudniu w Odporyszowie koło Żabna w powiecie tarnowskim. Wstępne ustalenia wskazują na to, że kierujący pojazdem po uderzeniu w mur kościoła tak niefortunnie wypadł z maszyny, że znalazł się pod jej kołami.


Z kolei w najnowszym wydaniu Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Parada oszustów

Oszuści odwiedzili dwie mieszkanki ul. Kupieckiej w Tarnowie. Podawali się za przedstawicieli spółki Tauron. Uciekli, gdy jedna z kobiet chciała zrobić zdjęcie dziwnie wyglądającemu identyfikatorowi rzekomego pracownika dostawcy prądu, a druga chwyciła za telefon, by zadzwonić na policję. Niemal w tym samym czasie podobną metodę wykorzystali przestępcy w innej części miasta, a starsza tarnowianka straciła aż 70 tysięcy złotych. Tylko w ciągu letnich miesięcy oszuści okradli starszych tarnowian na kilkaset tysięcy złotych.

  • Nasza (nie)droga woda

Jak wynika z niedawno przeprowadzonego zestawienia, mieszkańcy Tarnowa oraz tych gmin, które korzystają z usług spółki Tarnowskie Wodociągi, płacą za wodę jedną z niższych cen w kraju. Droższe jest jednak odprowadzanie ścieków, ale i tak w ostatecznym rozrachunku stawki za wodę i usługi kanalizacyjne w porównaniu z innymi miastami w kraju wydają się niewygórowane. Co więcej, jak zapewnia kierownictwo tarnowskich Wodociągów, najwyższe podwyżki cen są już za nami. W przyszłości, jeśli będą one wzrastać, to tylko w niewielkim stopniu. Nikt jednak nie ma wątpliwości, że woda musi drożeć.

  • Łoś spaceruje autostradą

Kierowca osobowego volkswagena w najśmielszych nawet przypuszczeniach nie mógł podejrzewać, że mknąc nocą autostradą A4 w kierunku Krakowa, nagle ujrzy przed maską swojego pojazdu duże zwierzę. Tak jednak się stało. To był łoś. Na uniknięcie zderzenia było już za późno. Tego typu sytuacje, choć szczęśliwie nie tak groźne w skutkach, nie są na A4 czymś wyjątkowym., choć powinny być. Zderzenie z dużą żywą przeszkoda podczas szybkiej jazdy może skończyć się tragicznie. W całym regionie tarnowskim jest około 20 łosi. Ich populacja powoli wzrasta. Najwięcej przybywa ich właśnie w okolicy Bochni i Brzeska, tam gdzie ostatnio doszło do wypadku.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A