Tarnowskie Dni Seniora
access_time 2018-09-21 08:13:00
Prezentacje ofert senioralnych w ramach dni otwartych, gala z koncertem i potańcówką, a na zakończenie plenerowe spotkanie przy ognisku – tak będzie wyglądać Tarnowski Tydzień Seniora, który rusza w poniedziałek 24 września. Imprezie towarzyszy hasło "Klucz do dobrego życia", bo ma ona zachęcić seniorów do aktywnego, dobrego spędzania czasu w Tarnowie.

Od poniedziałku 24 września rozpoczną się spotkania w organizacjach działających na rzecz seniorów. Będą min. warsztaty taneczne, zajęcia sportowe, plastyczne i porady np. dotyczące nowoczesnych technologii, obróbki cyfrowej zdjęć czy korzystania z Internetu.
„Tarnowski Dzień Seniora” zaplanowano w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego (al. Solidarności 5-9) w piątek 28 września o 14:00. Tam odbędzie się gala z udziałem prezydenta Tarnowa, wręczone zostaną wyróżnienia, nagrody. Zaplanowano koncert „Złote Przeboje Seniorów”  w wykonaniu zespołu Bartek Szu & Te Fajne Dziewczyny, zaś po poczęstunku uczestnicy zaproszeni zostaną na „Złoty Bal” z wodzirejem Robertem Frudzińskim. Będzie to - jak co roku - wspólne spotkanie tarnowskich seniorów działających w różnych organizacjach, klubach i tych, którzy do tej pory nie korzystali z takich propozycji. W tym dniu rozpocznie się także kampanii profilaktyczna „Bezpieczny Senior” przestrzegająca przed oszustami, którą tarnowska policja razem z Międzyosiedlowymi Centrami Aktywności Senioralnej.

Na koniec, w sobotę 29 września podczas "Dnia Babiego Lata", na błoniach przy Parku Strzeleckim odbędzie się “Senior Power”. Seniorzy z tarnowskich organizacji zaproszą do wspólnego spotkania, przygotują zabawy dla dzieci i plenerową kawiarenkę z wyjątkowymi herbatami. Będzie także m.in. Wehikuł Czasu - pozwalający w kilka minut osobom młodym poczuć co to znaczy mieć siedemdziesiąt czy osiemdziesiąt lat. Początek spotkania o 14:00, jego organizacja jest uzależniona od warunków pogodowych.
Głównymi organizatorami „Tarnowskiego Tygodnia Seniora” są Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej wspólnie z Urzędem Miasta Tarnowa. Cztery Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej prowadzone są przez: Stowarzyszenie Medycyna Polska, KANA w Tarnowie, Stowarzyszenie Senior na czasie i Stowarzyszenie KANON. Cały projekt jest współfinansowany z budżetu miasta Tarnowa. 

W organizację Tarnowskiego Tygodnia Seniora włączyły się Stowarzyszenie “Miasta w Internecie” prowadzące Fabrykę Przyszłości, Twórczy Klub Seniora przy Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego i Środowiskowy Dom Samopomocy “Zielona Przystań”.
Współorganizatorem „Tarnowskiego Dnia Seniora” jest Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego. Projekt wspierają: Tarnowska Rada Seniorów, Niezależny Serwis Informacyjny KADR, Głos Seniora, Ogólnopolska Karta Seniora, Stowarzyszenie MANKO. 
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Szczegółowy program dostępny jest na plakatach i na www.centrasenioralne.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A