"Kler" z rekordową frekwencją. Przegląd prasy
access_time 2018-10-10 09:57:00
Dzisiejsze "Temi" sporo miejsca poświęca procesowi w sprawie zabójstwa Iwony Cygan i sukcesowi frekwencyjnemu filmu "Kler". Z kolei numerem jeden "Gazety Krakowskiej" jest otwarcie wiaduktu na ulicy Krakowskiej... niestety tylko na okres wyborów.

W dzisiejszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Oskarżeni w procesie Iwony Cygan na wolności

W Sądzie Okręgowym w Rzeszowie wciąż toczy się proces w sprawie zabójstwa 17‑letniej Iwony Cygan ze Szczucina, do którego doszło 20 lat temu. Na ławie oskarżonych zasiada 17 osób, ale od kilku dni już tylko dwie z nich objęte są aresztem tymczasowym. Reszta decyzją sądu została z aresztu zwolniona i będzie odpowiadać z wolnej stopy. Na wolność wyszli byli i obecni funkcjonariusze policji oraz dawna przyjaciółka Iwony. Sąd doszedł do wniosku, że ta grupa oskarżonych nie jest już w stanie wpływać na zeznania świadków. 

  • „Kler” z rekordem popularności

– Mocny, poruszający, niemal wbijający w fotel – tak według "Temi o najnowszym obrazie Wojciecha Smarzowskiego „Kler” mówią tarnowianie. W ciągu zaledwie sześciu dni film obejrzało kilkanaście tysięcy widzów. Do kin poszli ludzie w różnym wieku, często ci, którzy na co dzień do kina nie chodzą. Nie zanotowano żadnych incydentów, po każdej projekcji widzowie nagradzali film oklaskami. Z zamieszczonego w gazecie tekstu wynika, że filmem zachwyceni są wszyscy - młodsi, starsi, księża, a nawet ci, którzy w ogóle do kina nie chodzą. Jeśli macie Państwo inne zdanie, zachęcamy do dyskusji.

  • Rozbudowa ul. Elektrycznej to tylko początek

W siedzibie tarnowskiego magistratu podpisana została umowa na rozbudowę ulicy Elektrycznej. Prace rozpoczną się w najbliższych dniach. Koszt planowanej inwestycji wynosi 41 milionów złotych. Droga zostanie poszerzona i zyska nową nawierzchnię. Rozbudowa Elektrycznej to tylko początek tworzenia nowego układu komunikacyjnego w mieście.

 

Z kolei w najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Na wybory otworzą wiadukt na ul. Krakowskiej, ale potem powrócą utrudnienia

Tarnowianie od pięciu lat nie mogą doczekać się finiszu prac przy wiadukcie na ul. Krakowskiej. Goszczący w poniedziałek w Tarnowie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiedział, że przejazd pod linią kolejową odbywał się będzie bez przeszkód od 19 października. Kolej potwierdza, że otworzy obie jezdnie tuż przed wyborami. Ale dwa tygodnie później jedną z nich zamknie ponownie.

  • W rankingu inwestycji Tarnów jest średniakiem, za to Powiśle na dnie

Dwutygodnik „Wspólnota”, poświęcony sprawom samorządu terytorialnego, opublikował ranking wydatków inwestycyjnych gmin za lata 2015-2017 w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Subregion tarnowski znalazł się w dolnej połowie tabeli.

  • Alarm na poczcie przez biały proszek

Strażacy ewakuowali wczoraj przed południem urząd pocztowy w Tarnowcu koło Tarnowa. Powodem alarmu było znalezienie przesyłki, z której wysypał się nieznany, biały proszek. Ostatecznie okazało się, że prawdopodobnie była to jakaś postać skrobi, absolutnie nieszkodliwa dla zdrowia.

Komentarze...