Mirosław Czyżykiewicz i Witold Cisło - WYGRAJ BILET na koncert w CSM!
access_time 2018-11-07 10:05:00
Mirosław Czyżykiewicz jest kultowym artystą w kręgach piosenki literackiej, ceniony zarówno przez miłośników Stachury, Wysockiego jak i Leonarda Cohena. Wystąpi w towarzystwie multiinstrumentalisty Witolda Cisło. Koncert odbędzie się w czwartek, 8 listopada o godz. 19:00 w Sali widowiskowej Centrum Sztuki Mościce.

Mirek Czyżykiewicz & Witold Cisło to muzyczny projekt sceniczny który zakiełkował wiosną 2017 roku jako konsekwencja kilku wspólnych roboczych prób śpiewającego i grającego na gitarze Teryksa Mirka Czyżykiewicza z Multiinstrumentalistą i wirtuozem gitary barytonowej Witoldem Cisło. W efekcie tych spotkań powstały nowe gitarowe opracowania muzyki napisanej niegdyś przez Czyżykiewicza do wierszy takich poetów jak: Josif Brodski, Thomas Hardy w przekładach Stanisława Barańczaka, oraz utworów Jacka Kaczmarskiego, Włodzimierza Wysockiego czy Edwarda Stachury z muzyką Jerzego Satanowskiego. 

W repertuarze można usłyszeć także autorskie piosenki Barda w najnowszych gitarowych aranżacjach, oraz piosenki śpiewane przez Niego do muzyki Witolda Cisło z tekstami Leona Sęka oraz Jacka Bończyka. 

Mirosław Czyżykiewicz 

Z wykształcenia artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz. Biografia Mirosława Czyżykiewicza jest bardzo bogata, warto wymienić tu chociażby nagrody na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej (FAMA), I nagrodę im. J. Kaczmarskiego za całokształt swojej pracy przyznawanej przez Kapitułę tej nagrody Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a także szereg wspaniałych, niezapomnianych koncertów na festiwalach, przeglądach, w audycjach radiowych. Cenią go zarówno miłośnicy Stachury, Wysockiego jak i Leonarda Cohena. Czyżykiewicz śpiewa swoje utwory oraz wiersze Josifa Brodskiego, którym jest zafascynowany. Artystę wyróżnia charakterystyczny głos i swoisty typ emocji, gdzie jego własne aranżacje przerywa niespodziewanie krzyk, przejmujący szept, melorecytacja. Jego teksty pozostają niedoścignionym wzorem dla wielu młodych twórców. Ten artysta słowami potrafi oddać to, na co wielu z nas często nie znajduje własnych słów. Nadaje kształt emocjom, które możemy odnaleźć w każdej codzienności.

O czym śpiewa Czyżykiewicz? Po prostu: o życiu. Jego pieśni to opis świata, zapis wrażeń, notatka z podróży.

Witold Cisło 

Polski kompozytor, producent i multiinstrumentalista. Współpracował m.in. z takimi wokalistami jak Magda Umer, Krzysztof Kiljański, Marek Dyjak, Kayah. W 1999 r. dołącza do zespołu Mirosława Czyżykiewicza, z którym poza koncertami, nagrywa płytę „Allez” (perkusja). W tym czasie wziął także udział w nagraniu płyty Vojty Zicha – czeskiego wirtuoza banjo – „Drucha Miza” (perkusja, bas). Na przestrzeni 2003-2005 r. rozpoczął pracę nad własną płytą, do której zaprosił Willy Bella (autora ang. tekstów) i wokalistę Krzysztofa Kiljańskiego. W tym czasie powstał materiał składający się na płytę „In the Room” (Kayax), która uzyskała status platynowej. Utwór “Stay”, zapowiadający płytę, wziął udział w eliminacjach krajowych do konkursu Eurowizji 2004. Singiel z płyty "Prócz ciebie nic"– kompozycja Witolda Cisło z tekstem Kayah – została na festiwalu w Opolu 2005 przebojem roku.
 
Centrum Sztuki Mościce
8 listopada 2018 r. godz. 19.00 Sala widowiskowa
Cena biletu: 35 zł normalny, 30 zł ulgowy
Sprzedaż biletów: on - line: www.csm.tarnow.pl i Kasa CSM
ul. Traugutta 1, 33 – 101 Tarnów
tel.14 633 46 04

 

UWAGA KONKURS!

Dzięki uprzejmości Centrum Sztuki Mościce, mamy dla was trzy podwójne zaproszenia na koncert!

Jeśli chcesz wygrać jedno z nich, odpowiedz prawidłowo na pytanie: Po wiersze jakich poetów sięgał w swojej twórczości Mirosław Czyżykiewicz? Wymień przynajmniej trzech.

Zgłoszenie prześlij wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu na adres mailowy: konkurs@tarnow.net.pl, w temacie wiadomości wpisz "Mirosław Czyżykiewicz i Witold Cisło"

Na nadsyłanie odpowiedzi macie czas do 8 listopada do godziny 12:00.

Zwycięzca konkursu zostanie powiadomiony o wygranej drogą mailową lub telefoniczną.

Komentarze...