Ponad milion za nieprzychodzenie do pracy. Przegląd prasy
access_time 2018-10-17 09:34:00
W nieistniejącej już Karpackiej Spółce Gazownictwa w Tarnowie prezes uznał, że nie chce współpracować ze swoim poprzednikiem i wypłacił mu ponad 1,2 mln zł tylko za to, aby nie przychodził do pracy... Czy w spółce Skarbu Państwa dochodziło do patologii? Zapraszamy na przegląd lokalnej prasy.

W dzisiejszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Ponad milion za… siedzenie w domu

Na listopad planowana jest pierwsza rozprawa w Sądzie Rejonowym w Tarnowie w sprawie budzących zainteresowanie opinii publicznej wydarzeń w nieistniejącej już Karpackiej Spółce Gazownictwa. Na ławie oskarżonych zasiądzie 59‑letni Andrzej P., były prezes tej firmy, któremu prokurator zarzuca zbyt kosztowne dla kierowanego przez niego przedsiębiorstwa rozwiązanie umowy o pracę ze swoim poprzednikiem. Były prezes otrzymał decyzją nowego prezesa ponad 1,2 mln zł. tylko za to, aby nie przychodził do pracy. Proces być może uwidoczni problem znany od lat, który dotyczy sposobów gospodarowania środkami w państwowych spółkach.

  • Muzeum żużla, a może centrum nauki?

Budynek dworca kolejowego w Tarnowie‑Mościcach zamknięto dla pasażerów w 2012 roku i od tamtej pory stoi opustoszały i niszczeje. Nieczynny dworzec PKP wraz z niewielką działką czeka już prawie siedem lat na nabywcę i zagospodarowanie. Dotychczasowe przetargi na sprzedaż kończyły się niepowodzeniem, a kolejarze nie mogą się zdecydować, co dalej. Tymczasem podczas obecnej kampanii wyborczej pojawiły się pomysły zagospodarowania kolejowej nieruchomości. Seweryn Partyński z Kukiz'15 proponuje urządzić w nim muzeum żużla, z kolei Kazimierz Koprowski z PiS, widzi w dworcowym budynku Centrum Nauki Szczepanik.

  • Co dalej z kamienicą po szkole muzycznej?

Budynek przy ul. Mickiewicza, w którym kiedyś mieściła się tarnowska szkoła muzyczna od 11 lat stoi pusty, sąsiednie kamienice mają już nowych właścicieli, tymczasem pod adresem Mickiewicza 9 nic się nie dzieje, tylko warstwa ulicznego kurzu pokrywająca stare okna, parapety i balkony jest coraz grubsza. Jan Ryba, dyrektor III LO ma na budynek chrapkę, zwłaszcza że w wyniku reformy musiał zmniejszyć nabór do klas pierwszych. Co zatem stoi na przeszkodzie, by do kamienicy wpuścić nowego gospodarza?


Z kolei w najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Tarnowska prawica już dzieli stanowiska w przyszłym sejmiku

Wybory samorządowe w niedzielę, a lokalna prawica już jest przekonana, że zdobędzie większość z 7 mandatów radnych sejmiku z Ziemi Tarnowskiej i odbije województwo z rąk koalicji PO-PSL, przejmując władzę.

  • Straż miejska w końcu wróciła pod swój stary adres. 

Strażnicy miejscy wrócili wczoraj na ul. Nadbrzeżną Dolną 7. W miejscu szpetnego, pokrytego azbestowymi płytami budynku, powstał nowoczesny biurowiec, w którym poza strażą mieści si ę również wydział bezpieczeństwa magistratu. Z czasem zainstaluje się tam centrum sterowania ruchem w mieście.

Komentarze...