Wkrótce rozpocznie się X Festiwal Mała Talia 2018
access_time 2018-11-06 03:43:00
Po raz dziesiąty tarnowski teatr zaprasza na Festiwal dla najmłodszych widzów, którzy przez blisko dwa tygodnie, między 28 listopada a 9 grudnia, będą mieli możliwość oglądania spektakli, udziału w warsztatach teatralnych, muzycznych, happeningu tanecznym czy spotkaniu z aktorami. Przedstawiamy tytuły spektakli, które zostaną zagrane w ramach X Małej Talii dla najbardziej wymagającej publiczności.

Festiwal rozpocznie się pokazami spektaklu „Akademia Mr Kleks”, ostatniej premiery tarnowskiego teatru, dla dzieci i młodzieży, w interpretacji Darii Kopiec. Ten spektakl to klasyka w nowym wydaniu. W przedstawieniu obok aktorów tarnowskiej sceny występuje utalentowana młodzież. To pierwsza w Polsce inscenizacja, w której zadebiutowali młodzi, zdolni adepci sceny hip – hopowej, rapowej i szeroko pojętego street dance' u we współpracy z aktorami. Pan Kleks jest wychowawcą wielu indywidualności a jego Akademia to przestrzeń kreacji i niekonwencjonalnych metod nauczania. Konsekwencja, upór i bezkresna wyobraźnia to niezbędnik każdego młodego wychowanka Akademii. Podstawowym środkiem komunikacji z widzem jest szeroko pojęty ruch sceniczny i tekst układający się w strofy rapowanej piosenki 

Spektakl zostanie zagrany: 28, 29, 30 listopada 9:00 i 11:30 oraz 1 grudnia, godz. 16:00, DUŻA SCENA

Na Festiwalu, gościnnie wystąpią trzy teatry, z różnych miast Polski. Jako pierwszy zaprezentuje się Teatr Żelazny z Katowic ze spektaklem „Dziadek Mróz. Po co komu zima ?” Kabiś, bohater bajki, którego ulubioną porą roku jest lato, wędruje przez świat w poszukiwaniu przygód. Znalazł miejsce, gdzie chciał zostać ale… jego plany pokrzyżowała zbliżająca się zima. Kabiś wraz z nowym przyjacielem – ptakiem Gawim, który nie zdążył odlecieć do ciepłych krajów, postanawiają zrobić wszystko, by wiosna przyszła dużo wcześniej. Mali widzowie potowarzyszą bohaterom w ich podróży pełnej wspaniałych, zabawnych ale i pouczających przygód.​

Spektakl zostanie zagrany: 4 grudnia, godz. 9:00 i 11:00, DUŻA SCENA

5 grudnia wystąpią aktorzy z Teatru Lalek Banialuka w Bielsku – Białej, wcielając się w bohaterów bajki „Calineczka” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Calineczka Marty Guśniowskiej  to niezwykle atrakcyjne wizualnie widowisko muzyczne opowiadające przygody dziewczynki o niewielkich rozmiarach lecz wielkim sercu. Maleńka bohaterka wyrusza w świat by odkrywać jego piękno, ale także kryjące się w nim zagrożenia. Losy Calineczki układają się w opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i miłości, o potrzebie niesienia pomocy potrzebującym, wzajemnym szacunku, wrażliwości na cierpienie innych, dobroci. Wykreowana na scenie Banialuki baśniowa kraina odkrywa przed małymi widzami zachwycającą i zaskakującą magię teatru.

Spektakl zostanie zagrany: 5 grudnia, godz. 9:00 i 11:00, DUŻA SCENA

W dzień św. Mikołaja, 6 grudnia proponujemy spektakl „Brzydkie kaczątko” z Teatru Rabcio w Rabce Zdroju. Sztuka  „Brzydkie  kaczątko”  napisana przez Igora Bojovica  ( jednego z najbardziej popularnych dramaturgów  serbskich)  nawiązuje do baśni Hansa Christiana  Andersena. Historię „Brzydkiego  kaczątka” opowiada  Klaun, który doświadczył  w  dzieciństwie  nietolerancji  i  odrzucenia  z  powodu  swojej brzydoty. Dzięki poznaniu  historii  o kaczątku zmienił  zdanie  i  przekonał  się jakie  wartości  w  życiu  są  najważniejsze, odkrył, że prawdziwe piękno jest w nim samym.  

Spektakl zostanie zagrany: 6 grudnia, godz. 9:00 i 11:00, DUŻA SCENA

W ramach Małej Talii zostanie również zaprezentowany spektakl produkcji tarnowskiego teatru „Mały książę”, w którym w tytułowych rolach, wystąpią chłopcy wyłonieni w castingu. 

Podczas awaryjnego lądowania na pustyni Sahara, pilot spotyka małego chłopca – tajemniczego przybysza z innej planety. Ich spotkanie jest okazją do przypomnienia o najważniejszych sprawach w życiu: o miłości, przyjaźni i  odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Spektakl zostanie zagrany: 7 grudnia, godz. 9.00 i 11.30 oraz 8 grudnia godz. 15.00, DUŻA SCENA


Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Mecenasem Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie jest GRUPA AZOTY.

Rezerwacje biletów na spektakle w ramach X Festiwalu Mała Talia 2018 w Dziale Promocji i Organizacji Widowni.

Tel.: 14 688 32 87 lub 784 976 025.

Serdecznie zapraszamy!

Fot. Paweł Topolski 

Komentarze...