Spektakl muzyczny "Kaszana zdalnie sterowana" w CSM
access_time 2018-11-08 04:57:00
21 listopada o godz. 19.00 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się spektakl „Kaszana zdalnie sterowana”, w którym wystąpią Katarzyna Żak, Krystyna Tkacz, Dorota Osińska, Magdalena Piotrowska, Artur Barciś i Arkadiusz Brykalski.

Kaszana to muzyczny spektakl Piotra Bukartyka i Jerzego Satanowskiego. Tworzą go teksty i piosenki charakterystyczne dla obu twórców. To mieszanka kabaretu, piosenki poetyckiej i żartobliwo-ironicznej przeplatanej dowcipnymi tekstami. Szóstka znakomitych aktorów i wokalistów: Katarzyna Żak, Krystyna Tkacz, Dorota Osińska, Magdalena Piotrowska, Artur Barciś i Arkadiusz Brykalski oraz pięcioosobowy zespół muzyczny sprawiają, że spektakl staje się zjawiskowy a wykonywane utwory nabierają nowego wymiaru.

Twórczość Piotra Bukartyka niełatwo zdefiniować. Trudno też zamknąć w jednym określeniu jego artystyczną działalność: autor ponad 400 piosenek, kompozytor, konferansjer, radiowiec, aktor (miał i taki epizod), a przede wszystkim – pieśniarz poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, reggae i folk z kabaretem oraz piosenką literacką, od lat wymyka się wszelkim schematom. Daleki od sztampy będzie też spektakl bazujący na jego twórczości i wyreżyserowany przez Jerzego Satanowskiego. Kabaretowo-poetycką opowieść o współczesnej Polsce, niepozbawioną przy tym akcentów uniwersalnych, tworzy 25 piosenek.

Muzyka i słowa: Piotr Bukartyk 
Scenariusz i reżyseria: Jerzy Satanowski
Kierownictwo muzyczne: Fabian Włodarek, Jerzy Satanowski
Obsada: Katarzyna Żak, Krystyna Tkacz, Dorota Osińska, Magdalena Piotrowska, Artur Barciś, Arkadiusz Brykalski
Muzyka na żywo
Czas trwania: 80 minut (bez przerwy)
Mecenasem Centrum Sztuki Mościce jest GRUPA AZOTY

Centrum Sztuki Mościce
21 listopada 2018 r. godz. 19.00 Sala widowiskowa
Cena biletu: 80 zł normalny, 70 zł ulgowy 
Sprzedaż biletów: on - line: www.csm.tarnow.pl i Kasa CSM
 ul. Traugutta 1, 33 - 101 Tarnów
 tel. 14 633 46 04

Fot. Źródło CSM.

Komentarze...