Przyjdź i zobacz, jak wygląda praca wolontariusza
access_time 2018-11-06 10:42:00
Jesteś aktywny społecznie? Chcesz zobaczyć, jak wygląda praca wolontariusza? Weź udział w bezpłatnych zajęciach otwartych Fundacji RuszSię!

W ramach projektu "Wolontariat na TAK" przeprowadzane są prelekcje w tarnowskich szkołach na temat idei wolontariatu, praw i obowiązków wolontariusza, a także prowadzący dzielą się swoimi doświadczeniami z pracy jako wolontariusz. Dotychczas odbyły się prelekcje w Szkole Podstawowej nr 24 w Tarnowie, Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, Zespole Szkół nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowie. 20 listopada planowana jest prelekcja w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. 

Ponadto w ramach projektu organizowane są szkolenia dla wolontariuszy, w trakcie których również poruszana jest idea wolontariatu, a ponadto uczestnicy szkolenia zapoznają się ze specyfiką pracy z osobami niepełnosprawnymi ruchowo, technikami przenoszenia, technikami asekuracji. Pierwsze szkolenie odbyło się w dniu 20 października. Najbliższe szkolenie odbędzie się 10 listopada. Koszt szkolenia to jedyne 10 złotych, zaś pozostała część jest finansowana w ramach realizowanego projektu. Zapisy na szkolenie poprzez FanPage Fundacji RuszSię! 

Fundacja RuszSię! w ramach realizowanego projektu daje uczestnikom możliwość zobaczenia, jak wygląda praca z osobami niepełnosprawnymi. W tym celu organizuje zajęcia otwarte. Terminy najbliższych zajęć to 18 listopada, godz. 14:30 Klub Gwiazda w Tarnowie, ul. Kopernika 7 oraz 24 listopada, godz. 14:30, Klub Gwiazda w Tarnowie.

Projekt "Wolontariat na TAK" realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. 

Komentarze...