Czwarte wyjazdowe zwycięstwo koszykarek MKS PM Tarnów
access_time 2018-11-06 15:00:00
W piątej kolejce drugoligowych spotkań koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów po raz piąty zagrały na wyjeździe. Tym razem zmierzyły się z Contimax MOSiR Bochnia, pokonując gospodynie 80-73 (23-18, 23-14, 22-24, 12-17). Dla Pałacu była to czwarta w tym sezonie wygrana, po której nasz zespół zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Początkowe minuty należały zdecydowanie do gospodyń, które prowadziły 5-0, a chwilę później 13-3. Akcje Pauliny Liszki i Natalii Malagi, pozwoliły jednak tarnowiankom nie tylko na odrobienie strat, ale na zakończenie pierwszej kwarty z pięciopunktową przewagą. W drugiej kwarcie koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów przeważały już na boisku i do przerwy wygrywały 46-32.

Po trzydziestu minutach utrzymała się dwucyfrowa przewaga Pałacu, który po trzeciej kwarcie prowadził 68-56. W ostatniej „ćwiartce” bochnianki znów odrobiły wprawdzie nieco strat, ale nie były w stanie sięgnąć po trzecie w tych rozgrywkach zwycięstwo. Warto dodać, że zawodniczki z Tarnowa dziewięciokrotnie trafiły w tym meczu za trzy punkty. Cztery „trójki” zaliczyła Paulina Liszka, dwa razy trafiały Debora Sajdak i Oliwia Węglarz, celnym rzutem zza linii 6.75 m popisała się także Natalia Malaga.

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 26, Natalia Malaga 17, Debora Sajdak 12, Kinga Wilk 7, Oliwia Węglarz 6, Michalina Gołębiowska 4, Alina Kłosowicz 4, Sylwia Siedlik 4, Karolina Laszota 0, Julia Świętochowska 0, Weronika Węglarz 0.