Koncert „Amor Patriae”
access_time 2018-11-09 04:25:00
W najbliższą sobotę, 10 listopada, w Sali Lustrzanej odbędzie się koncert „Amor Patriae”, podczas którego wystąpi chór Bonum Carmen. W programie znajdą się pieśni patriotyczne i żołnierskie z różnych okresów historii Polski. Początek koncertu o godz. 17.

Chór Bonum Carmen jest oddolną inicjatywą mieszkańców Tarnowa. Jego dyrygentem jest Ewa Rutkiewicz, a akompaniatorem Marta Półtorak. Projekt ma wymiar artystyczny, ale przede wszystkim społeczny. Uczestnicy chóru zadeklarowali występ dla tarnowian w przynajmniej dwóch koncertach. Drugi odbędzie się w piątek, 16 listopada w Pałacu Młodzieży, który wspólnie z tarnowskim Teatrem im. Ludwika Solskiego jest partnerem przedsięwzięcia realizowanego przez Stowarzyszenie „PAŁAC”.

- Idea „Amor Patriae”, czyli z umiłowania Ojczyzny zakłada uświetnienie obchodów rocznicy odzyskania niepodległości poprzez wspólne koncertowanie. Ta autentyczna, dobrowolna radość śpiewania upowszechnia takie cechy chóru jak: żywiołowość, dumę i poczucie godności, w repertuarze pieśni żołnierskich i patriotycznych – mówi koordynatorka projektu, Katarzyna Sypek.

Honorowy patronat nad koncertami objął prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Komentarze...