Kolejne zwycięstwo po tie-break’u
access_time 2018-11-12 07:12:00
W ósmej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet zespół Grupa Azoty PWSZ Tarnów zmierzył się w wyjazdowym spotkaniu ze spadkowiczem z wyższej klasy rozgrywkowej, drużyną MKS Dąbrowa Górnicza.

Pierwszy set należał do gospodyń, które pewnie wygrały go 16:25. W drugiej odsłonie tarnowianki poprawiły przyjęcie, skutecznie atakowały co przełożyło się na zwycięstwo w tej części spotkania 25:27. W trzecim secie Dąbrowianki poprawiły swoją grę w ataku i systematycznie uzyskiwały przewagę. W tym okresie gry w zespole z Tarnowa szwankowało przyjęcie i przełożyło się to na mało skuteczną grę w ataku. Ostatecznie MKS wygrał trzeciego seta i prowadził już w całym spotkaniu 2:1. W czwartej części tarnowianki wygrywały długie wymiany i prowadziły już 10:17. Drużyna z Dąbrowy szybko odrabiała  straty i po skutecznych atakach Ściurki oraz Szczygioł przewaga siatkarek Grupy Azoty zmniejszyła się do dwóch punktów 18:20. W końcówce seta na tablicy widniał wynik 24:24. W grze na przewagi po raz kolejny lepsze były zawodniczki Azotów, które po ataku Joanny Sikorskiej wygrały 25:27 i tym samym doprowadziły do remisu w całym spotkaniu 2:2. W tie-break’u stroną dominującą były tarnowianki, świetnie spisywała się Joanna Sikorska . Dąbrowianki popełniały wiele błędów własnych, nie kończyły ataków co przełożyło się na wygraną tarnowianek 9:15 i całego meczu 2:3.

Po tej wygranej zespół Grupa Azoty PWSZ Tarnów awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie tarnowianki rozegrają przed własną publicznością 14 listopada o godz. 17.00 z zespołem WTS Włocławek.

MKS Dąbrowa Górnicza – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3  (25:16, 25:27, 25:17, 25:27, 9:15)

Składy zespołów:

Dąbrowa: Bryda, Stroiwąs, Lipska, Lis, Michalewicz, Szczygioł, Colik (libero) oraz Wilczek, Ściurka, Bodasińska (Libero)

Azoty: Szabo, Pytel, Jurczyk, Sikorska, Mikołajewska, Grzelak, Guzikiewicz (libero) oraz Głaz, Podlasek, Bałdyga