Wysoka wygrana koszykarek MKS PM Tarnów
access_time 2018-11-27 07:39:00
Drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” Tarnów zmierzyły się w hali przy ul. Gumniskiej z UKS Żak Nowy Sącz. Pierwszy w tym sezonie mecz przed swoją publicznością zakończył się pewną wygraną tarnowianek, które zwyciężyły 104-55 (22-6, 32-16, 24-22, 26-11).

Sądeczanki prowadziły w tym meczu tylko raz, w 1 min po rzucie Karoliny Gródek na tablicy pojawił się wynik 0-2. Jeszcze w tej samej minucie, Alina Kłosowicz i Debora Sajdak wyprowadziły gospodynie na prowadzenie 4-2, a w 6 min po akcji Magdaleny Maksymowicz było już 15-2 dla MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat”. Dwie minuty później na tablicy pojawił się wynik 15-6, końcówkę pierwszej kwarty tarnowianki wygrały jednak 7-0 (głównie dzięki skutecznej grze Michaliny Gołębiewskiej, która rzuciła w tym okresie sześć punktów) i prowadziły po dziesięciu minutach różnicą szesnastu punktów.

W drugiej kwarcie przyjezdne pierwsze punkty z gry zdobyły w 13 min, gdy Aneta Leśnicka doprowadziła do rezultatu 30-11. Cztery minuty później koszykarki Pałacu prowadziły 41-20. Dzięki punktom Magdaleny Maksymowicz (6), Klaudii Stachury (4) oraz Natalii Malagi (3), końcówkę pierwszej połowy wygrały jednak 13-2 i na przerwę zeszły prowadząc 54-22.

W 22 min po akcji Debory Sajdak miejscowe powiększyły przewagę do trzydziestu sześciu punktów (60-24). Kolejny fragment spotkania przyniósł grę kosz za kosz, stąd też na początku 26 min notowano wynik 68-31. Potem przez chwilę na boisku przeważały sądeczanki i na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty przyjezdne przegrywały 41-70. Końcowe minuty tej „ćwiartki” znów należały jednak do koszykarek z Tarnowa, które po punktach – jedynych w tym meczu – Weroniki Węglarz, prowadziły po trzydziestu minutach 78-44.

W 34 min po dwóch akcjach Pauliny Liszki i trafieniu Sylwii Siedlik notowano wynik 84-47. Cztery minuty później - dzięki dwóm z rzędu rzutom Natalii Malagi - przewaga MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” wzrosła do blisko pięćdziesięciu punktów (98-51). Setny punkt dla tarnowskiej drużyny zdobyła w 39 min – jak na kapitana przystało – Alina Kłosowicz, po której rzucie na tablicy pojawił się wynik 100-53. Szóste w tym sezonie zwycięstwo koszykarek Pałacu przypieczętowała natomiast Klaudia Stachura.

MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat”: Paulina Liszka 16, Magdalena Maksymowicz 14, Debora Sajdak 14, Klaudia Stachura 13, Alina Kłosowicz 11, Natalia Malaga 11, Michalina Gołębiowska 10, Sylwia Siedlik 6, Dagmara Sutkowska 6, Weronika Węglarz 2, Kinga Wilk 1, Julia Węglarz 0.