Koncert Pasadena Roof Orchestra już w niedzielę! [KONKURS]
access_time 2018-12-13 08:44:00
Jest ulubioną grupą Królowej Elżbiety II. Wykonuje aranżacje starych standardów w sposób brawurowy. Występ przeplatany będzie angielskim humorem: szalonym, lekko absurdalnym, ale zawsze w dobrym stylu. Koncert odbędzie się 16 grudnia o godz. 18.00 w Centrum Sztuki Mościce.
11 osobowa „Pasadena Roof Orchestra” z Londynu, koncertuje nieprzerwanie od ponad 40 lat…W 1969 roku, w apogeum popularności rocka, wielki fan muzyki orkiestrowej i tanecznej lat 20-tych i 30-tych, piekarz John Arthy dokonał w Manchesterze niezwykłego odkrycia. Na starym strychu odnalazł on ponad 1000 zapomnianych aranżacji swingu i muzyki tanecznej z lat 1920 – 1940, w tym m.in. takie standardy jak „Puttin’ On The Ritz”, „Minnie The Moocher”, „Home In Pasadena”.
Zainspirowany tym odkryciem John, sam będący muzykiem, założył z przyjaciółmi Pasadena Roof Orchestra. Pierwszy album został wydany na jesieni 1974, na początku 1975 Pasadena Roof Orchestra została zaprezentowana na światowych targach muzycznych MIDEM w Cannes.
Koncert Pasadena Roof Orchestra jest wydarzeniem jedynym w swoim rodzaju. Składają się nań nie tylko: poziom artystyczny 11 znakomitych muzyków, wspaniałe aranżacje i sposób wykonania starych standardów – nienaganny, często wręcz brawurowy. Dodajmy do tego poczucie humoru wokalisty, konferansjera, tancerza i lidera orkiestry, Duncana Gallowaya i innych muzyków. Do tego jeszcze nienagannie białe garnitury i stylowe fraki, czyli elegancja i rozrywka z klasą.
 
Duncan Galloway
Uroczy angielski dżentelmen o łagodnym głosie, porównywany do Franka Sinatry i Binga Crosby’ego. Rozpoczął swoją karierę po nauce w prestiżowej szkole Webber Douglas Academy w Londynie. Muzyka zawsze odgrywała duża rolę w jego życiu, po sukcesie w programie telewizyjnym (Bodger and Badger, Crosswits, Radio Roo) oraz występach w Noel Coward „Easy Virtue” w Teatrze Garrick w Londynie występował z orkiestrami w najlepszych salach koncertowych w Europie, USA oraz w Azji (Albert Hall London, Berlin Philharmonie, Amabassadors Theatre w Pasadenie w Kalifornii, Korei Południowej, m.in. na Jarasum Island Jazz Festival oraz w The Ulsan Arts Center). Obecnie jest dyrektorem artystycznym Pasadena Roof Orchestra, wciąż rozwijającym repertuar muzyczny lat 20. i 30. Pasadena Roof Orchestra nie ma sobie równych w swojej dziedzinie. Duncan Galloway kierował zespołem podczas świątecznego przyjęcia w Pałacu Buckingham, w obecności królowej angielskiej Elżbiety II.
 
Centrum Sztuki Mościce
16 grudnia 2018 r. godz. 18.00 sala widowiskowa
Cena biletu: 50 zł normalny, 40 zł ulgowy
Sprzedaż biletów: on - line: www.csm.tarnow.pl i Kasa CSM
ul. Traugutta 1, 33 - 101  Tarnów
tel. 14 633 46 04
 

UWAGA!

Lubisz angielski humor? Gustujesz w żartach podszytych sarkazmem, ironią i dystansem do siebie? Opowiedz nam w komentarzu pod postem konkursowym jakiś dowcip lub anegdotę i zgarnij dwuosobowe zaproszenie na niedzielny koncert Pasadena Roof Orchestra! Podwójny bilet powędruje do osoby, która rozśmieszy nas najbardziej.

Masz czas do piątku 14 grudnia, do godziny 12:00. 

Zwycięzca konkursu zostanie poinformowany o wygranej w wiadomości prywatnej na Facebook.

Powodzenia!

Komentarze...