Gmina Tarnów wygrała w sądzie. Motodrom w Zbylitowskiej Górze będzie zlikwidowany
access_time 2018-11-30 05:57:00
Gmina wygrała w sądzie I instancji proces w sprawie toru samochodowego w Zbylitowskiej Górze. Sąd Rejonowy w Tarnowie wydał wyrok, w którym oddalił powództwo właścicielki toru o uznanie rozwiązania umowy dzierżawy za bezskuteczne. Jednocześnie nakazano wydanie nieruchomości, na której znajduje się tzw. „motodrom” właścicielowi, czyli gminie Tarnów. Co więcej, właścicielka toru musi zapłacić wynagrodzenie gminie Tarnów za bezumowne użytkowanie nieruchomości oraz została obciążona kosztami postępowania sądowego.

- Nasza determinacja w uregulowaniu prawnym sprawy toru w Zbylitowskiej Górze się opłaciła. Sąd przychylił się do naszego stanowiska, stwierdzając skuteczność wypowiedzenia umowy. Mamy nadzieję,  że gdy wyrok się uprawomocni, będziemy mogli przystąpić do odbioru nieruchomości – komentuje wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Przypomnijmy, że w 2012 roku gmina wydzierżawiła teren w Zbylitowskiej Górze. Rada gminy przy podejmowaniu decyzji wzięła pod uwagę, że dzierżawcy zakładali realizację programu dydaktycznego "Szybcy na torze - bezpieczni na drodze". Według urzędników, dzierżawca używał jednak teren w sposób sprzeczny z umową. Na uciążliwość toru licznie skarżyli się okoliczni mieszkańcy, co stało w sprzeczności z wcześniejszymi zapewnieniami, iż działalność będzie nieuciążliwa dla otoczenia. W związku z powyższym gmina na początku 2017 roku wypowiedziała dzierżawcy umowę, właścicielka toru jednak wypowiedzenia nie uznała, a „motodrom” nadal działał. Sprawa trafiła do sądu, pierwsza rozprawa odbyła się w sierpniu, a teraz zapadł wyrok, zgodnie z którym gmina Tarnów w styczniu 2017 roku miała podstawy do wypowiedzenia umowy dzierżawy właścicielce. Dzięki wyrokowi już wkrótce tor powinien przestać działać, a nieruchomość wrócić w ręce właściciela, czyli Gminy Tarnów.

Dodajmy, że wyrok nie jest prawomocny. Właścicielka toru będzie mogła złożyć apelację do sądu okręgowego.

Komentarze...