„Przelana krew daje życie – dała je nam kiedyś, dajmy ją teraz innym”. Zbiórka krwi w IV LO
access_time 2018-12-03 04:42:00
Społeczność IV Liceum Ogólnokształcącego organizuje zbiórkę krwi z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcja pod hasłem „Przelana krew daje życie – dała je nam kiedyś, dajmy ją teraz innym” odbywa się pod patronatem prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli.

- Sto lat temu nasi przodkowie oddali za nas krew, byśmy mogli żyć w wolnym kraju. Dlatego dziś my chcemy zebrać sto litrów krwi, aby znów podarować życie innym. Przyjdź, oddaj krew – to też rodzaj współczesnego bohaterstwa – apelują organizatorzy. Dodają przy tym, że udział w akcji to także sposób na realizowanie przesłania św. Jana Pawła II, który podkreślał, że dobrowolne i bezinteresowne oddanie własnej krwi to gest wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej.

Akcja odbędzie się we wtorek 4 grudnia, w godz. 8-14 w IV Liceum Ogólnokształcącym. Zgłoszenia osób chętnych do oddania krwi (wraz z nazwą szkoły oraz danymi kontaktowymi opiekuna) wysyłać należy do piątku 30 listopada na adres madrwal@wp.pl. Przyjmowane są one również w sekretariacie szkoły, tel. 14 633-03-46.

Komentarze...