Derby Małopolski dla tarnowskich szczypiornistów
access_time 2018-12-03 11:22:00
W dziesiątej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn grupy C, zespół SPR PWSZ Tarnów podejmował przed własną publicznością drużynę MTS Chrzanów.

Od pierwszych minut spotkanie było niezwykle zacięte. W pierwszej połowie tarnowskim szczypiornistom nie udało się uzyskać znaczącej przewagi. W przerwie meczu na tablicy widniał wynik 16:13. Dużo lepiej sytuacja wyglądała w drugiej części spotkania. Rewelacyjnie między słupkami spisywał się Dawid Ciochoń, tarnowianie bardzo dobrze zagrali w obronie i byli skuteczni w ataku. Odskoczyli gościom z Chrzanowa, kontrolowali wynik i ostatecznie wygrali to spotkanie 32:22 i tym samym zachowali pozycję lidera tabeli.

Podczas spotkania była prowadzona Wielka Mikołajkowa Zbiórka słodyczy, pluszaków oraz zabawek w  którą bardzo chętnie włączyli się kibice, a także zawodnicy MTS-u Chrzanów. Zbiórka będzie kontynuowana podczas meczu siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów , który odbędzie się w hali PWSZ w Tarnowie 5 grudnia o godzinie 17.00. Przekazane przez kibiców prezenty zostaną wręczone dzieciakom przebywającym w Szpitalu im. Św. Łukasza, wychowankom Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej z ul. Chyszowskiej i pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej z ul. Szpitalnej. Wręczy je osobiście Święty Mikołaj, w towarzystwie siatkarek i szczypiornistów.

SPR PWSZ Tarnów - MTS Chrzanów 32:22 (16:13)

Bramki dla SPR-u: Dutka 9, Chodara 5, Drobiecki 5, Lazarowicz 4, Kowalik 3, Wajda 3, Sanek 1, Spieszny 1, Szatko 1.