Koncert noworoczny na rzecz hospicjum Via Spei
access_time 2019-01-02 03:10:00
Pierwsze dni Nowego Roku to doskonały moment na spotkania - szczególnie muzyczne. Fundacja Kromka Chleba zaprasza na Noworoczny Koncert Charytatywny „Trzech Tenorów i Ona” na rzecz budowy hospicjum Via Spei.

Usłyszymy  największe przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej wykonane z karnawałowym rozmachem przez znakomitych artystów: Katarzynę Dudę – skrzypaczkę określaną jako jedną z najciekawszych osobowości artystycznych w Polsce oraz Łukasza Gaja, Tadeusza Szlenkiera i Adama Zdunikowskiego - trzy indywidualności i trzy wspaniałe głosy tenorowe. Bardzo utalentowani, obdarzeni charyzmą, pasją śpiewu i poczuciem humoru. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Zapraszamy Państwa na kulturalne rozpoczęcie 2019 roku i niezapomniany muzyczny wieczór połączony  ze szczytnym celem - całkowity dochód z przekazanych darowizn i datków zebranych podczas koncertu zostanie przeznaczony na wsparcie budowy hospicjum stacjonarnego Via Spei w Tarnowie 
Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach
Piątek, 4 stycznia 2019  roku
Godzina 18.00

Karty wstępu dostępne od 10 grudnia br. dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć budowę hospicjum Via Spei poprzez przekazanie darowizny nie mniejszej niż 100 i 150 zł. 

  • w biurze Fundacji Kromka Chleba Pl. Kazimierza Wielkiego 5

           Pon-Pt 10.00 -18.00; 

  • w recepcji hotelu Bristol, ul. Krakowska 9 - czynne codziennie

Rezerwacja miejsc: tel. (14) 656 02 36 rezerwacja@kromkachleba.pl 

Katarzyna Duda – skrzypaczka, gra na instrumencie włoskim z początku XIX wieku. Podkreśla się wspaniałe połączenie kunsztu muzycznego z olbrzymim temperamentem scenicznym oraz wirtuozerii z wielką wrażliwością muzyczną.  Koncertowała w Europie, Azji, Afryce, obu Amerykach. Studia odbywała w klasie skrzypcowej maestro Tibora Vargi w Ecole Supérieure de Musique w Sion w Szwajcarii. Dyplom Akademii Muzycznej w Warszawie uzyskała pracując pod opieką prof. J. Staniendy. 

Łukasz Gaj – absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, uczestnik wielu przedsięwzięć i festiwali muzycznych, wielokrotnie nagradzany w konkursach krajowych i zagranicznych; solista Opery Wrocławskiej, współpracuje także z Teatrem Wielkim w Poznaniu oraz Gliwickim Teatrem Muzycznym. Dyrektor Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej 

Tadeusz Szlenkier - Ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia wokalno-aktorskie na Yale University. Artysta ma na swoim koncie udział w licznych konkursach wokalnych, m. in. w  2005 roku zajął pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Klassik-Mania w Wiedniu. Od tego czasu występuje na wielu scenach muzycznych w Polsce i za granicą. Od 2010 roku jest solistą bydgoskiej Opery Nova, gdzie występuje w wiodących rolach tenorowych w operach i operetkach. 

Adam Zdunikowski – Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Debiutował w 1990 roku partią Clema w Małym kominiarczyku Brittena w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, gdzie do dziś jest solistą. Laureat Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki i finalista Międzynarodowego Konkursu Operowego „Belvedere” w Wiedniu. Do niecodziennych osiągnięć artysty należy wykonanie wszystkich dzieł oratoryjnych Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. 

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej - orkiestra o ponad 65-letniej tradycji. Koncertowali z nią najwybitniejsi artyści z kraju i zagranicy. Obok wszystkich ważniejszych estrad koncertowych w kraju, Orkiestra Koncertowała m.in. w Rosji, Niemczech, Japonii. Uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach i konkursach muzycznych. Repertuar Orkiestry to głownie utwory klasycyzmu i romantyzmu , również estradowe wykonania oper i operetek oraz programy z muzyką filmową, jazzową, musicalową i rozrywkową. 

Sławomir Chrzanowski - dyrygent, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Zabrzańskiej. W czasie działalności artystycznej dyrygował większością polskich orkiestr filharmonicznych i kameralnych. Kilkakrotnie gościł w Stanach Zjednoczonych, gdzie obok koncertów prowadził także wykłady otwarte z zakresu historii muzyki polskiej i dyrygentury. 

Komentarze...