Przydrożna prostytucja na Podlesiu - biznes, który wciąż się kręci. Przegląd prasy
access_time 2018-12-05 09:09:00
W dzisiejszej prasie o wieloletniej walce mieszkańców Podlesia Machowskiego z przydrożną prostytucją i o ciągnących się w nieskończoność kolejowych remontach.

W dzisiejszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Leśny pejzaż z seksem w tle

Równe dziesięć lat temu, jesienią 2008 roku, Podlesie Machowskie, niewielką wieś położoną między Tarnowem i Dębicą, zelektryzowała niezwykła wiadomość. Ludzie przekazywali sobie, że na szosie prowadzącej do ich miejscowości pojawiły się dziewczyny lekkich obyczajów. Mówiono, że w pobliskim lasku świadczą usługi seksualne dla przejeżdżających tędy kierowców. Aktyw wiejski dla zapobieżenia publicznemu zgorszeniu natychmiast podjął działania. Były one prowadzone przez dłuższy czas, ale nie odniosły żadnego rezultatu. W ciągu minionych dziesięciu lat dziewczyny z drogi rozgościły się tu na dobre, czują się jak u siebie w domu. Czy to lato, czy jesień, czy zima - są tu cały czas. Podlesie, które z nimi walczyło, właśnie wywiesiło białą flagę.

  • Dużo ofert przedświątecznej pracy, mało chętnych

Początek grudnia to czas poszukiwania osób, które wcielą się w rolę Świętego Mikołaja, zachwalą towar w supermarkecie, pomogą rozwieźć przesyłki, staną na stoisku z choinkami… Sezonowa praca przed świętami to dobry sposób na podreperowanie budżetu, korzystają z tej możliwości uczniowie, studenci oraz osoby poszukujące dodatkowej gotówki. W tym roku ofert pracy jest mnóstwo, a chętnych brakuje.

  • Kolejarze „szanują robotę”

Kolejowe inwestycje w Tarnowie ciągną się w nieskończoność. Pod znakiem zapytania stoi zakończenie w tym roku robót drogowych pod wiaduktem nad ulicą Krakowską. Tym bardziej że pogoda już nie sprzyja kontynuowaniu prac. Jeszcze gorsza sytuacja trwa na alei Tarnowskich, gdzie od miesięcy problemem jest skuteczne uszczelnienie podziemnego tunelu.


Z kolei w najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Zabił kobietę, a jej ciało ukrył w przepuście pod drogą. Sąd skazał go na 15 lat więzienia

Mariusz M. usłyszał w tarnowskim sądzie wyrok 15 lat więzienia za zabójstwo 32-letniej Marty L. Mężczyzna dokonał zbrodni w październiku ub. r. w podtarnowskiej Brzozówce. Po sprzeczce zabójca zaatakował kobietę butelką po piwie. Ciało ukrył w przepuście pod drogą.

  • Wypadek w Szaflarach. Egzaminator usłyszał dodatkowy zarzut 

Nowotarska prokuratura rozszerzyła zarzuty postawione 62-letniemu egzaminatorowi, który brał udział w wypadku samochodu egzaminacyjnego nauki jazdy na przejeździe kolejowym w Szaflarach. W wypadku zginęła 18-letnia Angelika z Chyżnego, która zdawała egzamin. Śledczy zarzucają egzaminatorowi, który z nią jechał, że nie udzielił dziewczynie pomocy, gdy auto z kursantką zatrzymało się na torach.

Komentarze...