ArtFest zbliża się do końca
access_time 2018-12-06 06:33:00
Tegoroczna odsłona ArtFest zbliża się do końca. Festiwal potrwa jeszcze do 11 grudnia, a już w najbliższy piątek koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej - zespołu nawiązującego do polskiej przedwojennej sceny muzycznej.

W piątek, 7 grudnia, zaplanowano wernisaż wystawy Katarzyny Józefowicz „Między słowami”. Najlepszym słowem, które opisuje jej prace, wydaje się być cisza. Instalacje artystki emanują (nie)spokojem. Powtarzalność, banalność elementów sprawia, że odbieramy je jako coś znajomego, oswojonego.

Tego samego dnia wieczorem na scenie CSM melodie polskiej przedwojennej rewii i kabaretu zaprezentuje Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

W niedzielę, 9 grudnia, światła mieszkań bloku przy ulicy Bitwy pod Monte Cassino 5 w Tarnowie ułożą się w stumetrowy napis „100 lat”. - To będą życzenia z Tarnowa dla wszystkich Polaków, bo każdy z nas jest ważny – podkreśla plastyczka Dorota Omylska - Bielat, ze stowarzyszenia aktywnych mieszkańców „Jestem Miastem”, które organizuje akcję.

Dzień później w barwną, a zarazem przejmującą opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych widzów w CSM zabiorą Stanisława Celińska i Lucyna Malec. Spektakl „Grace i Gloria” rozpocznie się o godz. 19.00.

Ostatnim akcentem tegorocznego festiwalu ArtFest będzie prezentacja z okazji  100. rocznicy urodzin artysty grafika z Tarnowa Jerzego Panka.

Szczegółowy program festiwalu poniżej:

Piątek, 7.12

g. 17:30 - Katarzyna Józefowicz – wernisaż wystawy „Między słowami” / Dworzec PKP, wstęp wolny

g. 19:30 koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej / CSM duża scena (impreza biletowana)

Sobota, 8.12

g. 11:00 - Mały ArtFest: „W boju i na balu – stroje naszych przodków“ - warsztaty dla dzieci, prowadzenie: Maja Starakiewicz / BWA

Niedziela, 9.12

g. 11:00 - Mały ArtFest: „W boju i na balu – stroje naszych przodków“ - warsztaty dla dzieci, prowadzenie: Maja Starakiewicz / BWA, wstęp 1 zł / obowiązują zapisy

g. 19:30 „ŚWIATŁA NA NIEPODLEGŁOŚĆ” - 100 lat: świetlny napis na bloku przy ul. Bitwy pod Monte Cassino 5, wstęp wolny

Poniedziałek, 10.12

g. 19:00  - „Grace i Gloria” – spektakl Teatru Polonia / CSM duża scena / (impreza biletowana)

Wtorek, 11.12

g. 18:00 – „Jerzy Panek – grafik z Tarnowa” – prezentacja z okazji 100. rocznicy urodzin artysty, spotkanie z przyjaciółmi artysty / Muzeum Okręgowe, wstęp wolny.

Fot. K. Majewska, Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Komentarze...