Wojtek Pilichowski "Vandal". Koncert wirtuoza gitary już w sobotę!
access_time 2018-12-06 08:53:00
8 grudnia zapraszamy do Piwnic TCK na koncert wirtuoza gitary basowej Wojtka Pilichowskiego, który zaprezentuje swój najnowszy materiał z płyty "Vandal". Będzie to kolejna okazja by usłyszeć charyzmatycznego artystę w Tarnowie. Na scenie TCK Wojtek Pilichowski występował wielokrotnie m.in. z projektem TTr2, TT Electro Step, czy Wojtek Pilichowski Band, prowadził również warsztaty dla basistów.są

O płycie "Vandal":
Ta płyta to powrót do najlepszych tradycji muzyki fusion. W pełni autorska płyta Wojtka Pilichowskiego, w której obok świetnie działającej maszyny jazz funky, siłę brzmienia dają mocne rockowe rify.

Absolutnym ewenementem jest współpraca z dwoma typowo polskimi zespołami ludowymi z górskiego regionu Pieniny. Wykorzystanie w sposób nie naruszony czystych form etnicznej muzyki w aranżacjach fusion albumu Vandal. Wyjątkowe brzmienie kwartetu grającego z Wojtkiem i energia płyty to zasługa nagrywania na 100% w jednym pomieszczeniu przez cały zespół.

Basista jako lider oraz gitarzysta Michał Trzpioła, perkusista Tomasz Machański i dwóch pianistów Michał Rorat oraz Adrian Latosiewicz tworzą kolor brzmienia i dynamiki nie osiągalny w przypadku płyt nagrywanych ślad po śladzie. Na uwagę zasługuje też obecność w albumie Vandal Wojtka Olszaka i Michała Dąbrówki. Specjalnym akcentem jest zjawiskowa Julita Zielińska w jednej z dwóch piosenek na tej płycie.

Wojtek Pilichowski i jego najnowsze dzieło to potężna porcja oryginalnej i nowej formy w muzyce fusion.

Skład zespołu:
Wojtek Pilichowski - gitara basowa
Michał Trzpioła - gitara
Adrian Latosiewicz - instr. klawiszowe
Tomek Machański - perkusja

Są jeszcze dostępne ostatnie bilety na koncert. Można je nabyć ON-LINE lub w kasie TCK.

 

UWAGA!

Dzięki uprzejmości Tarnowskiego Centrum Kultury, mamy dla Was jedno dwuosobowe zaproszenie na sobotni koncert Wojtka Pilichowskiego. Jeśli chcesz je otrzymać, napisz w komentarzu pod postem konkursowym na naszym fanpage, za co najbardziej cenisz jazz-rock? Najciekawszy wpis nagrodzimy zaproszeniem! 

Na nadsyłanie zgłoszeń macie czas do piątku, 7 grudnia do godziny 12:00.

Zwycięzca konkursu zostanie poinformowany o wygranej w wiadomości prywatnej na Facebook. 

Powodzenia!

Komentarze...