Stypendia wójta Gminy Tarnów dla uzdolnionej młodzieży
access_time 2018-12-07 09:48:00
Kolejne stypendia Wójta Gminy Tarnów zostały przyznane najzdolniejszej młodzieży z gminnych miejscowości. Tym dużym wyróżnieniem zostają nagradzane osoby, które mogą poszczycić się wybitnymi osiągnięciami przynajmniej w jednej z trzech dziedzin: naukowej, sportowej lub artystycznej.

Uroczyste wręczenie stypendiów przez wójta Grzegorza Kozioła odbyło się 3 grudnia w Urzędzie Gminy Tarnów. Wyróżnieni zostali:

Gabriela Wojciechowska – 18 lat, mieszkanka Zbylitowskiej Góry. Wzorowa uczennica V Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Interesuje się filmem i językami obcymi. W obu dziedzinach osiąga zaskakujące wyniki. W 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych „Frankofilm” film „Les tulipes jaunes”, w którym brała udział, zdobył Nagrodę Publiczności. Posiada również certyfikat ukończenia kursu języka angielskiego na poziomie C1, działała także jako Młodszy Ambasador Parlamentu Europejskiego w roku szkolnym 2017/2018.

Weronika Kolbusz – 18 lat, mieszkanka Zbylitowskiej Góry. Jej pasją jest pływanie, w którym zdobywa liczne nagrody. Weronika jest zawodniczką klubu START Tarnów przy Tarnowskim Zrzeszeniu Sportowym Osób Niepełnosprawnych, trenuje w sekcji pływackiej. W 2017 r. reprezentowała START Tarnów w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w pływaniu niepełnosprawnych, zajmując zaszczytne I miejsce w klasie startowej S3 w kategorii wiekowej A. Złoty medal zdobyła również w czterech stylach pływackich podczas X Ogólnopolskiego Integracyjnego Mityngu Pływackiego im. Maćka Maika.

Jakub Mordyl – 22 lata, mieszkaniec Woli Rzędzińskiej. Od wielu lat trenuje lekkoatletykę, specjalizuje się w konkurencji biegu 400 m przez płotki. Na swoim koncie ma już liczne sukcesy, był Mistrzem Polski zarówno w biegu 400 m przez płotki, jak i sztafecie. Jego największym powodem do dumy jest udział w eliminacjach do półfinału Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie 2018, w którym reprezentował klub AZS AWF Kraków. Obecnie postawił sobie za cel start w Letniej Uniwersjadzie w Neapolu oraz w Mistrzostwach Świata w Katarze.

Bartosz Paw – 17 lat, mieszkaniec Woli Rzędzińskiej. Trenuje piłkę ręczną, dotychczas był zawodnikiem MKS Pałacu Młodzieży w Tarnowie, z którym osiągał duże sukcesy sportowe. Zajął m.in. II miejsce w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piki Ręcznej w kategorii juniorów starszych i awans kolejno do 1/16, a następnie do 1/8 Finałów Mistrzostw Polski. W rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej w kategorii juniorów młodszych brązowy medal również należał do jego zespołu. Ponadto Bartosz jest regularnie powoływany do Reprezentacji Województwa Małopolskiego. Obecnie zawodnik Zagłębia Lubin.

Komentarze...