Przegrana koszykarzy po słabym meczu
access_time 2018-12-10 08:50:00
W dwunastej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi koszykówki mężczyzn drużyna MUKS 1811 Unia Tarnów podejmowała na własnym parkiecie zespół KS Pogoń Ruda Śląska.

Gospodarze bardzo słabo zaprezentowali się w tym spotkaniu. Tylko w dwóch pierwszych kwartach dotrzymywali kroku rywalom z Rudy Śląskiej. Pierwszą kwartę zremisowali 17:17, w drugiej nieznacznie ulegli  12:16. Kolejna odsłona meczu to festiwal błędów gospodarzy. Koszykarze gości natychmiast wykorzystali słabą skuteczność oraz kiepską grę w obronie tarnowskich koszykarzy i wygrali trzecią partię 10:20. Tarnowianie próbowali odrobić straty w ostatniej części spotkania, wygrali tę kwartę 27:21 jednak to nie wystarczyło do zwycięstwa w całym meczu. Ostatecznie koszykarze MUKS 1811 Unia Tarnów ulegli gościom z Rudy Śląskiej 66:74.
Kolejne spotkanie koszykarze MUKS-u 1811 Unii Tarnów rozegrają w najbliższy piątek w Bytomiu z drużyną KK Polonia.

MUKS 1811 Unia Tarnów – KS Pogoń Ruda Śląska 66:74 ( 17:17, 12:16, 10:20, 27:21)

Punkty dla MUKS-u: Palmowski 17, Skowron 12, Bryzek 11, Piska 8, Wardziński 6, Moskal 5, Szewczyk 4, Zaczkiewicz 2, Jewuła 1.