Tarnowskie siatkarki z kompletem punktów
access_time 2018-12-17 10:55:00
W meczu piętnastej kolejki spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet zespół Grupa Azoty PWSZ Tarnów podejmował na własnym parkiecie drużynę KS AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

W pierwszej rundzie rozgrywek tarnowianki uległy zawodniczkom z Gliwic 1:3. W rewanżowym spotkaniu dominowały siatkarki Grupy Azoty.  W pierwszym secie szybko wypracowały sobie przewagę. Prowadziły 12:6, 18:10, by ostatecznie zwyciężyć 25:19. Drugą odsłonę  spotkania siatkarki z Gliwic rozpoczęły od prowadzenia 1:3. Tarnowianki szybko odrobiły straty, doprowadziły do remisu 5:5, a zaraz potem objęły prowadzenie. Po kilku udanych atakach gliwiczanki uzyskały przewagę i prowadziły już 12:16. W tym momencie tarnowianki wykorzystały dwa złe przyjęcia gości , trzy punkty z rzędu zdobyła Magdalena Szabò i zrobił się remis 19:19. Dalsza część była bardzo wyrównana. W końcówce na tablicy widniał wynik 23:23. Gospodynie zdobyły kolejne dwa punkty i wygrały tę partię 25:23. W trzecim secie tarnowianki kontrolowały przebieg gry, utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie, ostatecznie pewnie wygrały 25:22, a tym samym całe spotkanie 3:0. Najlepszą zawodniczką spotkania została Magdalena Szabò.

Tarnowianki z dorobkiem 30 punktów umocniły się na 5 miejscu w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie rozegrają 21 grudnia w Krośnie z tamtejszymi Karpatami.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – KS AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:19, 25:23, 25:22)