Cztery złote medale dla bokserów z Tiger Tarnów
access_time 2018-12-17 16:19:00
Reprezentanci Tiger Tarnów zdobyli cztery złote medale na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o "Złotą Rękawicę", który rozgrywany był przez trzy dni na ringu Wisły w Krakowie.

W zawodach udział wzięło ponad 150 zawodników z 50 klubów z Polski, Francji, Czech, Ukrainy, w tym siedmiu reprezentantów Tiger Tarnów. Nasi pięściarze spisali się bardzo dobrze i wywalczyli siedem medali, w tym cztery złote.
W wadze 48 kg kadet - Gracjan Ciureja ( PTB Tiger Tarnów ) vs Oskar Jęndrysiak (DKB Dzierżoniów) wygrana Ciureja przez TKO w II rundzie.
W wadze 54 kg kadet - Maciej Basta (PTB Tiger Tarnów) vs Jan Kroil (Boxing Club Ostrava) 2-1.
W wadze 57 kg kadet - Kacper Ciureja (PTB Tiger Tarnów) vs Oleg Kiral (Ukraina) 2-1.
W wadze 75 kg senior - Adnan Al Naser (PTB Tiger Tarnów) vs Kamil Holka (Orkan Gorzów Wielkopolski) 3-0.
Brązowe medale dla Tiger Tarnów wywalczyli: w wadze 80 kg kadet - Kevin Rybakowski, w wadze 52 kg kadet - Krystian Bzdyl i w wadze 69 kg senior - Ernest Piec.
Walka towarzyska w wadze 44 pomiędzy młodzikiem Jakubem Suboczem (PTB Tiger Tarnów) a Adrianem Proksą ( Góral Żywiec) zakończyła się remisem.

W klasyfikacji drużynowej Tiger Tarnów zajął miejsce na podium. W narożniku swoim podopiecznym sekundowali trenerzy Józef Sadko i Grzegorz Basta.