Zakliczyn ma nowe targowisko
access_time 2018-12-20 10:22:00
Mieszkańcy Zakliczyna mogą teraz robić codzienne zakupy w jednym miejscu – na targowisku Targowica – „Mój Rynek” przy ulicy Grabina. To właśnie tu na 48 zadaszonych stanowiskach handlowych, 40 otwartych oraz 16 przeznaczonych do handlu produktami ekologicznymi lokalni przedsiębiorcy, rolnicy i hodowcy będą oferować najwyższej jakości produkty. Budowa nowoczesnego obiektu opiewała na kwotę ponad 1,2 mln zł, z czego ponad 520 tys. zł pochodziło z PROW-u.

Zbudowana została kompletna infrastruktura handlowa i usługowa. Na utwardzonym placu wyznaczonych zostało 88 stoisk handlowych. Większość jest pod zadaszeniem. Plac podzielony jest na strefy handlowe z asortymentem owocowo-warzywnym, ogrodniczym, dla hodowców (zboża na karmę, pasza dla zwierząt), jest też miejsce z wagą do sprzedaży żywnych zwierząt. Ponadto wykonana została droga dojazdowa z chodnikiem oraz parking dla samochodów. Targowisko wyposażone zostało w odpływy wody deszczowej, sanitariaty, wykonane zostały przyłącza do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Będzie mogło funkcjonować przez cały rok i będzie ogólnodostępne.

Dzięki środkom unijnym w 9 gminach Małopolski powstały lub wkrótce powstaną nowoczesne targowiska. Jednym z tych miejsc jest Zakliczyn, który od XVI wieku stanowi ważne centrum handlowo-usługowe Pogórza. Oddany do użytku nowy plac targowy wzmocni ważną funkcję gospodarczą miasta. Cieszę się, że zarówno mieszkańcy, jak i lokalni przedsiębiorcy zyskali miejsce, które bez wątpienia umożliwi rozwój nowych podmiotów handlowych, a także wzrost sprzedaży produktów rolnych – mówiła podczas uroczystego otwarcia targowiska, Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego.

- Ta inwestycja to kolejne nasze przedsięwzięcie w kierunku umacniania pozycji Zakliczyna jako handlowej stolicy Pogórza – przekonywał z kolei Dawid Chrobak, burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn.

Na nowym targowisku, na którym znajduje się kilkadziesiąt stanowisk handlowych rolnicy i producenci w komfortowych warunkach będą mogli sprzedawać swoje produkty. Targowisko w Zakliczynie będzie także doskonałym miejscem do promocji produktów lokalnych, m.in. fasoli, z której słynie okolica, czyli z „Pięknego Jasia”. Na miejscu będzie można zaopatrzyć się także w owoce i warzywa pochodzące z ekologicznych lokalnych gospodarstw. Nie zabraknie także specjalnych punktów dla handlujących drobnym inwentarzem, a także stanowisk z artykułami rolniczymi czy artykułami gospodarstwa domowego. Zainteresowani będą mogli zakupić tu także rękodzieło oraz tekstylia.

Komentarze...