Spektakl "Nasze żony" Teatru Syrena w CSM
access_time 2019-01-07 05:46:00
Nasze żony” Érica Assousa to zaskakujący, pełen zwrotów akcji komediodramat, obmyślony na trzech wirtuozów aktorstwa – w tym wydaniu będą to: Wojciech Pszoniak (jednocześnie reżyser spektaklu), Jerzy Radziwiłowicz i Wojciech Malajkat. Zapraszamy. Spektakl odbędzie się 11 stycznia o godz. 19.00 w Centrum Sztuki Mościce.

„Nasze żony” to opowieść o próbie, przed jaką staje 35-letnia przyjaźń trzech mężczyzn, w momencie, w którym jeden z nich wyznaje pozostałej dwójce, że właśnie… zabił swoją żonę. Przyjaciele są przerażeni czynem, a jeszcze bardziej prośbą zabójcy, by zapewnili mu alibi na tę noc i kryli przed policją…

Na rozważaniach o trudnych wyborach między moralnością a lojalnością w przyjaźni noc się nie skończy, a kolejne godziny przyniosą zaskakujący obrót wydarzeń. Sztuka, ciesząca się we Francji ogromnym powodzeniem, szybko została przeniesiona na ekran i stała się filmowym przebojem (z udziałem m.in. wielkiej gwiazdy francuskiego kina, Daniela Auteuila).

„Nasze żony” to sztuka, w której aktor jest na pierwszym planie, jest podmiotem, a nie – jak to się dziś często zdarza – przedmiotem. Lubię taki teatr. Taki teatr jest mi bliski. Interesują mnie ludzkie losy, zmaganie się człowieka z życiem. Nie chcę, by coś przeszkadzało mi w zbliżeniu się do człowieka, w jego zrozumieniu. Wybrałem tę sztukę również dlatego, żeby spotkać się na scenie z moimi wspaniałymi Kolegami – Wojtkiem Malajkatem i Jurkiem Radziwiłowiczem. 
Jerzy Pszoniak
 
Obsada:
Wojciech Malajkat - Max
Jerzy Radziwiłowicz - Paul
Wojciech Pszoniak – Simon

Twórcy:
Reżyseria: Wojciech Pszoniak
Tłumaczenie: Bogusława Frosztęga
Scenografia, kostiumy: Barbara Hanicka
Światła: Artur Wytrykus
Projekcje: Michał Jankowski
Asystent reżysera: Joanna Kuberska
Sufler: Małgorzata Zaufal, Natalia Kiser
Inspicjent: Piotr Witkowski
Produkcja: Sabina Stępień 

Czas trwania: 90 minut (bez przerwy)

Centrum Sztuki Mościce
11  stycznia 2019 r. godz. 19.00  sala widowiskowa 

Cena biletu: I sektor - 85 zł (normalny), 75 zł (ulgowy),
II sektor - 50 zł (normalny), 45 zł (ulgowy)
Sprzedaż biletów: on-line: www.csm.tarnow.pl i Kasa CSM
ul. Traugutta 1, 33- 101 Tarnów
tel. 14 633 46 04

Fot. Krzysztof Bieliński

Komentarze...