Pracownicy prokuratury protestują i żądają podwyżek
access_time 2018-12-20 14:22:00
Przed budynkiem tarnowskiej prokuratury odbyła się dziś demonstracja pracowników administracyjnych. Urzędnicy, sekretarki, pracownicy techniczni, informatycy, analitycy i asystenci prokuratorów domagają się podwyżek w wysokości tysiąca złotych netto.

„Głodowa płaca, ciężka praca", „Wiedzę, pracę i oddanie, jeść dziś muszę na śniadanie", "Prestiżem nigdzie nie zapłacę" - między innymi z takimi hasłami na kartkach pikietowali dziś pracownicy prokuratury w Tarnowie. Podobnie, jak urzędnicy w całym kraju, domagają się od nowego roku podwyżek o 1000 zł netto.

Pracownicy administracyjni prokuratury są kolejną grupą zawodową po policjantach, pracownikach administracyjnych sądów i nauczycielach, która rozpoczyna protest i walkę o podwyżki. Zapowiadają, że jeśli pikiety i apele do premiera nie odniosą skutku, protest może się zaostrzyć i odejdą od biurek.

Przypomnijmy, że we wtorek Ministerstwo Sprawiedliwości zawarło porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie podwyżek płac dla pracowników sądów. Jednak pracowników sądów - wbrew zgodzie związkowców - nie zadawala obiecane przez ministerstwo 1000 zł brutto gwarantowanej nagrody oraz - jak sami mówią - "śladowa podwyżka" 200 zł brutto od 1 stycznia 2019 r.

Komentarze...