Policyjne podsumowanie świątecznego weekendu
access_time 2018-12-27 13:50:00
W długi świąteczny weekend na drogach w Tarnowie oraz powiecie tarnowskim, policjanci odnotowali w sumie 42 kolizje oraz 2 wypadki, w których ucierpiały 2 osoby. W tym roku nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

Sześciodniowy okres Bożego Narodzenia w Tarnowie, który rozpoczął się w piątek (21.12), nie obfitował w zwiększoną liczbę zdarzeń, do jakich angażowani byli policjanci. W dwóch wypadkach drogowych jakie odnotowano w tym czasie, ucierpiały dwie osoby. Jeden z nich miał miejsce w piątek około godziny 15:00 w Tarnowie na skrzyżowaniu Nadbrzeżnej Dolnej z Dąbrowskiego, gdzie kierowca potrącił 50-letnią kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. Drugi natomiast zdarzył się półtorej godziny później w Tarnowie na ul. Krzyskiej. Kierowca, 39-letni mieszkaniec Tarnowa cofając, potracił 72-letnią kobietę, która z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Na chwilę obecną jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wyjaśnianiem tych wypadków zajęli się tarnowscy policjanci, którzy ustalą ich przyczynę i okoliczności.

W okresie poszukiwań prezentów oraz podczas świątecznych zakupów wielu z nas musiało zmierzyć się z poszukiwaniem miejsc parkingowych przed sklepami. Właśnie w takich miejscach doszło do największej liczby kolizji. Najczęściej dochodziło do zarysowań lakieru, pęknięć zderzaków oraz uszkodzeń karoserii. W sumie w okresie od 21 do 26 grudnia policjanci zarejestrowali 42 tego typu kolizje. W tym roku tarnowscy policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców i odebrali 5 praw jazdy. Jedno za jazdę pod wpływem alkoholu i 4 za przekroczenie prędkości.

Komentarze...