Świąteczna runda BIG3 pełna niespodzianek
access_time 2018-12-28 07:00:00
Świąteczna, 6 runda Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3 była pełna niespodzianek. Ecofishing pokonał lidera a Wild Ballers odnotowali pierwsze zwycięstwo w tej edycji, w dodatku w pięknym stylu.

Tarnowska Liga Koszykówki BIG 3 ruszyła z rundą rewanżową. Tym razem aktualny lider musiał uznać wyższość drużyny Ecofishing, która zaczyna odrabiać straty. Z kolei drużyna Wild Baller's wygrała po raz pierwszy w tej edycji. Zdrowy Projekt pokonał Ciasteczka, co pozwoliło im wrócić na drugie miejsce w tabeli BIG 3.

W pierwszym meczu rundy rewanżowej spotkały się drużyny lidera, czyli Killerzy oraz Ecofishing, która tydzień wcześniej wygrał swój pierwszy mecz i jak się okazuje, nie zamierza na tym poprzestać. Pierwsza połowa to bardzo wyrównana gra obu drużyn, co odzwierciedla wynik do przerwy 42:41 dla Killerów. Druga połowa przebiegała nieco bardziej nerwowo. Nikt nie zamierzał odpuścić, a po stronie Kilerów z decyzjami sędziego nie mógł pogodzić się Gębarowski, który ostatecznie otrzymał aż dwa przewinienia techniczne, po czym musiał opuścić boisko, co oczywiście mocno osłabiło drużynę Killerów. Z okazji skorzystali koszykarze przeciwników. Dobrze dysponowany duet Kozdroń i Badełek zdobył 77 punktów, co pozwoliło zdobyć drużynie bezpieczną przewagę. W efekcie to drużyna Ecofishingu cieszyła się z drugiej wygranej w tej edycji.

W pierwszym niedzielnym meczu spotkała się drużyna niedawnych liderów, czyli Rekiny z drużyną Wild Baller's która jeszcze w tej edycji nie wygrała, a do meczu przystąpiła w zaledwie w trzyosobowym składzie. Już początek meczu okazał się wielką niespodzianką, gdyż na kilkupunktowe prowadzenie wyszła drużyna Wild Baller's, głównie za sprawą dobrze dysponowanego lidera, Schabowskiego, który aż sześć razy skarcił przeciwników celnym rzutem za trzy punkty. Po stronie Rekinów kompletnie nie widać było pomysłu na to jak zatrzymać przeciwników, którzy do przerwy prowadzili już 52:21.
Ostatecznie osłabiona drużyna Rekinów musiała pogodzić się z najwyższą porażką w tej edycji.

Ostatni mecz tej rundy to mecz pomiędzy Zdrowym Projektem a Ciasteczkami. Pierwsza połowa pokazała że obu drużynom zależy na wygranej i nikt nie zamierza odpuścić w walce o drugie miejsce w tabeli, co dało wynik 44:42 dla Zdrowego Projektu. W drugiej połowie sytuacja zmieniła się diametralnie. Koszykarze Ciasteczek grali słabo, co bezwzględnie wykorzystał przeciwnik, głównie dobrze dysponowany Pabian - zdobywca 39 punktów i Puta, który wypunktował przeciwników spod kosza, co dało jego drużynie przewagę w tej części meczu aż 48:19, a w całym meczu wygraną 92:61. W efekcie Zdrowy Projekt zameldował się na drugim miejscu w tabeli po 6 kolejkach.

BIG 3 – 1 runda wyniki:

Sobota 22.12 – Hala Miejski Dom Sportu

Ecofishing - Hetman Killer’s  94:80  (41:42)

MVP MECZU: Paweł Pabian – Zdrowy Projekt

W sobotę, 29 grudnia w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach odbędzie się mecz siódmej kolejki Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3. Zagrają: