Spektakl z piosenkami Kory propozycją teatru na weekend
access_time 2018-12-28 11:04:00
W niedzielę, 30 grudnia w teatrze Solskiego będzie można obejrzeć muzyczny monodram "Bądź taka, nie bądź taka" w reż. Joanny Satanowskiej. Mamy dla was dwa podwójne zaproszenia.

"Bądź taka, nie bądź taka" to spektakl muzyczny, na który składają się nowe aranżacje największych przebojów z repertuaru Kory i zespołu Maanam w wykonaniu Karoliny Gibki, która w wizualizacjach filmowych wciela się w rolę legendarnej wokalistki. Na scenie towarzyszy jej gitarzysta. W spektaklu usłyszmy m. in.: "Stoję, stoję, czuję się świetnie", "Bądź taka, nie bądź taka", "Oddech szczura", "Ta noc do innych jest niepodobna", "Jesteśmy ze stali", "Taczi, tacz", "Nocny Patrol", "Boskie Buenos".

Jest rok 1984, wytwórnia Rogot współpracująca wówczas z zespołem Maanam wpada na pomysł, aby zagrali oni na zjeździe młodzieży komunistycznej w Sali Kongresowej. Gościem specjalnym ma być premier Związku Radzieckiego Nikołaj Ryżkow. Kora musi podjąć decyzję o udziale w koncercie, licząc się z konsekwencjami
w przypadku odmowy.

Spektakl w reżyserii Joanny Satanowskiej to nie tylko opowieść o jednej z najbardziej barwnych postaci polskiej sceny muzycznej, ale także o godnej naśladowania postawie niezłomności, bezkompromisowości i konsekwencji w walce z przeciwnościami losu, systemem i politycznymi naciskami oraz własnymi słabościami.

Scenariusz spektaklu powstał na podstawie książki „Kora, Kora. A planety szaleją” Kamila Sipowicza (Wydawnictwo Agora S.A., wydanie III na podstawie książki Olgi Jackowskiej i Kamila Sipowicza „Kora i Maanam. Podwójna linia życia” z 1998 r.)

Prapremiera odbyła się 11 lutego 2018 roku.

Mała Scena, sala nienumerowana.

Spektakl można zobaczyć w sobotę i niedzielę o godz. 18:00.


UWAGA!

Mamy dla Was dwa dwuosobowe zaproszenia na niedzielni spektakl o godz. 18:00. Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem konkursowym na naszym Fanpage. Macie czas do piątku, do godziny 18:00.

Zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani o wygranej w wiadomości prywatnej na Facebook.

Powodzenia!

Komentarze...