Feedery i pickery - 2 rodzaje wędek
access_time 2018-12-28 17:13:00
Sprzęt do wędkowania odznacza się dużą różnorodnością. Z tego względu każdy, kto chce rozpocząć swoją przygodę z łowieniem ryb, powinien w pierwszej kolejności zrobić dokładne rozeznanie w temacie. Bez tego może być trudno podjąć decyzję. Podstawowym elementem ekwipunku jest wędka - trzeba się dobrze zastanowić nad tym, jaką wybrać.

Podstawowym elementem ekwipunku jest wędka - trzeba się dobrze zastanowić nad tym, jaką wybrać.

  1. Pickery na mniejsze okazy

  2. Feedery dla bardziej wymagających

  3. Dobór sprzętu

Pickery na mniejsze okazy

Wśród wielu rodzajów wędek znaleźć można - na przykład - pickery. Przeznaczone są one głównie do tych gatunków ryb, które cechują niewielkie lub średnie rozmiary. Jest tak dlatego, że konstrukcja pickerów jest znacznie lżejsza od feederów. Dla początkującego wędkarza może być to jednak dobry wybór. Ten typ wędki dedykowany jest tym, którzy korzystają w czasie połowu z metody drgającej szczytówki, co oznacza, że używa się koszyczka zanętowego. 

Feedery dla bardziej wymagających

Feedery charakteryzują się konstrukcją, która przystosowana jest już do ryb nieco większych rozmiarów. Jeśli zatem nie chcemy skupiać się wyłącznie na mniejszych okazach, taka wędka może być dla nas bardzo przydatna. W tym przypadku również sprzęt przeznaczony jest dla osób łowiących wspomnianą wcześniej metodą. Feeder jest dłuższy od pickera, a jednocześnie ma większy ciężar wyrzutu.

Dobór sprzętu

Wybór ekwipunku do łowienia ryb może czasem sprawiać problemy. Jeśli chodzi o feedery i pickery, to warto zajrzeć na stronę https://wedkarz.pro/wedki/feedery-pickery i zapoznać się z ofertą. Jednakże należy wziąć pod uwagę, że nasz sprzęt niejednokrotnie trzeba dopasować do metody, jaką stosujemy podczas wędkowania. Bardzo istotne są również gatunku łowionych przez nas ryb, ponieważ mogą się one różnić między sobą specyfiką. Kiedy zatem przychodzi do dobierania akcesoriów, powinniśmy mieć na względzie wszystkie czynniki, które mogą mieć znaczenie. Wędki występują naprawdę w wielu odmianach, dlatego należy najpierw zdecydować, czego potrzebujemy, a później przyjrzeć się dokładnie dostępnym produktom.

Sprzęt wędkarski to branża bardzo złożona, a dla laika również niezwykle skomplikowana. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy styczności z łowieniem, a chcielibyśmy spróbować swoich sił, niezbędne będzie uzupełnienie pewnych braków w wiedzy lub konsultacja z kimś, kto jest obeznany w całościowym temacie. Warto jednak poświęcić na to czas, ponieważ relaks na łonie natury nieraz potrafi nas wyciszyć i pozwolić nam odpocząć po po ciężkim dniu. Dokładne określenie oczekiwań jest szczególnie istotne. 

Komentarze...