Tragiczna końcówka roku na drogach powiatu tarnowskiego
access_time 2018-12-31 16:59:00
Ostatnie dni starego roku przyniosły niestety tragiczne doniesienia z dróg. Do poważnych wypadków doszło w Porębie Radlnej i w rejonie Wierzchosławic.

W niedzielę w nocy, w Porębie Radlnej doszło do wypadku, w którym śmierć poniosły dwie osoby. Jadąca drogą W 977, w kierunku Tuchowa 30-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego, straciła panowanie nad BMW i wpadła w poślizg. Samochód zjechał do rowu, dachował i uderzył w drzewo. Uszkodzenia pojazdu były tak duże, że aby uwolnić zakleszczone wewnątrz osoby, konieczna była pomoc strażaków. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń, na miejscu zginęło dwóch z trzech podróżujących samochodem mężczyzn w wieku 34 i 40 lat. Trzeci pasażer, 25-latek został przetransportowany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Bez szwanku z wypadku wyszła kierująca kobieta. Badanie nie wykazało, aby wcześniej piła alkohol. Została ona zatrzymana do dyspozycji tarnowskiej prokuratury. Na miejscu zdarzenia pracowali biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych oraz śledczy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, z prokuratorem na czele. Wykonane przez nich czynności oraz zabezpieczone ślady i dowody, posłużą do szczegółowego wyjaśnienia okoliczności i przyczyn tej tragedii.

Kilka godzin wcześniej na tarnowskim odcinku autostrady, w rejonie węzła Wierzchosławice kierujący samochodem marki Skoda uderzył w poprzedzającą go Toyotę, po czym wjechał do rowu melioracyjnego. W wyniku tego wypadku pasażerka Skody, 44-letnia kobieta oraz 11-letni chłopiec trafili do tarnowskiego szpitala.

Tarnowscy policjanci apelują o dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych, zmniejszenie prędkości oraz stosowanie odpowiednich świateł.

Komentarze...