Noworoczne spotkanie zawodników Tarnovii
access_time 2019-01-02 06:30:00
Hołdując wieloletniej tradycji, piłkarze najstarszego, liczącego 110 lat, tarnowskiego klubu – MKS Tarnovii Tarnów, stawili się na murawie stadionu przy ul. Bandrowskiego, aby o godzinie 12.00 rozegrać noworoczny mecz. W noworocznym pojedynku zmierzyli się Kawalerowie - wychowankowie, obecni zawodnicy tego klubu oraz Żonaci – byli piłkarze, z których większość odeszła już na piłkarską emeryturę.

Pierwsza bramka padła dla drużyny Kawalerów o godzinie 12:07, a jej autorem był Tomasz Barczak – wychowanek Tarnovii, obecnie grający w tarnowskim Metalu. Chwilę później kolejnego gola, tym razem dla zespołu Żonatych zdobył Tomasz Prokop. Wynik na korzyść Żonatych podwyższył w 25 minucie Wacław Maciosek. Kwadrans później Kawalerowie po strzale Dawida Kubika doprowadzili do remisu 2:2. W 42 minucie Żonaci mieli szansę na objęcie prowadzenia jednak wykonujący rzut karny Artur Prokop trafił w poprzeczkę. Trzy minuty później do bramki Żonatych ponownie trafił Dawid Kubik, a w 47 minucie Tomasz Barczak popisał się celnym strzałem ustanawiając wynik końcowy na 4:2 dla Kawalerów.

W toczonym równolegle spotkaniu na stadionie w Krakowie, pierwsza bramka w rywalizacji ekstraklasowej Cracovii z rezerwami tego klubu padła o 12:05, a jej autorem był Filip Piszczek.

Komentarze...