XVII Tarnowski Finał WOŚP
access_time 2019-01-08 04:41:00
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 27. Na ulice Tarnowa wyjdzie ponad tysiąc wolontariuszy, którzy 13 stycznia będą zbierać datki na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Koncert 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tarnowski Rynek, 13.01.2019 r. godz. 16.00  I  wstęp wolny

Pełny program Finału

13 stycznia 2019 roku wolontariusze ponownie wyjdą na ulice Tarnowa aby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego. Wszystko to w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tarnowski Sztab WOŚP wspólnie z wieloma partnerami przygotował cykl imprez, które odbędą się przez cały weekend, począwszy od 10 stycznia, a zakończą się 13 stycznia koncertem na tarnowskim Rynku i światełkiem do nieba (PEŁNY PROGRAM).
Podczas koncertu (16:00-20:00) zagrają: New Chapter, See You Later, Kamil Juszczyk, a gwiazdą wieczoru będzie SIQ.

New Chapter – powstał w 2017 roku z inicjatywy Dawida Skrzelowskiego. To grupa młodych, energicznych muzyków, których połączyła wspólna pasja. Swoje umiejętności i doświadczenia czerpali pracując z uznanymi muzykami w regionie, jak i w kraju m.in. Wojtek Klich, Bartek Szułakiewicz, Bartek Pawlus, Paweł Mazur i inni. W swojej karierze supportowali m.in. takie gwiazdy jak Maryla Rodowicz, Piersi, Ania Wyszkoni, Pectus, Zakopower czy Enej. Muzyka jaką prezentują to głównie melodyjny rock – covery takich wykonawców jak Muse, Robbie Williams, Ewa Farna, Natalia Szreder. Skład zespołu: Edyta Ogonek – wokal, Przemek Tomasiewicz – klawisze, Dawid Skrzelowski – perkusja, Adrian Sawicki – gitara, Wojtek Drożdż – gitara, wokal, Patryk Pogan – bas

See You Later – zespół z niespełna rocznym stażem, składający się z młodych ludzi pochodzących z Tarnowa i okolic. Grają muzykę łączącą w sobie elementy muzyki Funk, Indie i Alternatywy, a  świeżość i energia zawsze towarzyszą im na scenie! Mają na swoim koncie kilka własnych kompozycji, które z pewnością będzie można usłyszeć na koncercie. W skład zespołu wchodzą Kinga Jasnosz (wokal), Gabriela Gwizdak (instr. klawiszowe), Łukasz Bielaszka (gitara), Łukasz Banaś (bas) i Dominik Fitrzyk (perkusja).

Kamil Juszczyk – przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 15 lat w Tarnowskim Centrum Kultury. W Tym samym miejscu wspólnie z bratem założył zespół Sayes, który wystąpił w programie „Must Be The Music”. Po wydaniu albumu „Marzyciel” nakładem Fonografiki i zagraniu wielu koncertów przed takimi gwiazdami jak: Dawid Podsiadło, Brodka, Sorry Boys, Mela Koteluk, Lady Pank czy Happysad, zespół zawiesił działalność.
Od 2018 roku Kamil postanowił skupić się na solowej karierze. Dzięki współpracy z Michałem Zabłockim (autorem tekstów m.in. Grzegorza Turnaua i Czesława Mozila) oraz Leszkiem Biolikiem (czołowym polskim producentem i basistą zespołu Republika) w listopadzie światło dzienne ujrzał singiel „Na Marsie”. Jeżeli chodzi o jego brzmienie, jest to połączenie nowoczesnego popu z muzyką elektroniczną. Dzięki niemu Kamil stał się częścią najnowszego projektu wytwórni Kayax – My Name Is New, a sam singiel jest częścią materiału, który ukaże się w 2019 roku.

SIQ to supergrupa, którą tworzą znany m.in. z legendarnego Acid Drinkers perkusista Maciej „Ślimak” Starosta, śpiewająca i grająca na basie Ania Brachaczek (BiFF, Panny Wyklęte) oraz gitarzyści Tomek „Biały” Białoń (Fix Up) i Tomek Depka-Prądzyński. Impulsem do powstania SIQ była udana współpraca Ani i Acid Drinkers przy wyróżnionym Fryderykiem utworze „Love Shack”.  Zespół wydał w marcu 2016 album pt. „SIQ”. Utwory „Człowiek Usterka” i „Dynamit” zdobyły kilkukrotnie szczyt listy przebojów AntyRadia. SIQ lubiane jest także w radiowej Trójce. W najważniejszych muzycznych podsumowaniach roku płyta, zespół i Ania byli nominowani w wielu kategoriach (m.in. Teraz Rock, AntyRadio).
Grupa występowała gościnnie w całym kraju u boku Acid Drinkers i Hunter oraz zagrała na Przystanku Woodstock.
Koncerty SIQ pełne są rock’n’rollowego szaleństwa, potu i humoru.

Projekt współfinansowany z budżetu miasta Tarnowa.

Komentarze...