"Alegoria" rozpoczyna oficjalną działalność
access_time 2019-01-08 10:00:00
Centrum Dialogu, Formacji i Misji "Alegoria", które ma siedzibę przy Placu Kazimierza 5 w Tarnowie, rozpoczyna oficjalną działalność. Dziś, 8 stycznia biskup tarnowski Andrzej Jeż pobłogosławi to miejsce.

Jako Centrum Dialogu, Formacji i Misji chcemy spotykać ze sobą ludzi, prowokować do wymiany myśli i zachęcać do dialogu - mówi prezes Fundacji Alegoria Marcin Lewandowski. W ramach Tarnowskiego Klubu Dyskusyjnego w styczniu przygotowano dwie propozycje. 

10 stycznia o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z Borysem Kucą, absolwentem jednej z najlepszych uczelni na świecie - Yale University a obecnie doktorantem University of Manchester. Temat spotkania: "Myślę, więc jestem. 7 przykazań logicznego myślenia".

Z kolei 25 stycznia o godz. 19:00 odbędzie się kolejne już spotkanie z ks. Tadeuszem Pabjanem filozofem nauki i przyrody, specjalizującym się w filozofii fizyki i w relacjach nauka–wiara. Doktor habilitowany, wykładowca Wydziału Teologii UPJP2 – sekcja w Tarnowie, kierownik katedry filozofii. Bliski współpracownik, były doktorant i kontynuator myśli Michała Hellera. Popularyzator fizyki i astronomii, członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Będzie to jedno z cyklu spotkań, w których uczestnicy zmierzą się z tezą czy wiara i rozum skazane są na konflikt. Tym razem tematem spotkania będzie  „Stworzenie a teoria ewolucji – pomiędzy biologią i teologią.”

Oba spotkania prowadzone będą w formie wykładu połączonego z dyskusją.

Fot. FB/Alegoria

Komentarze...