Tarnowskie siatkarki nie zwalniają tempa
access_time 2019-01-14 06:20:00
W sobotę, w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów podejmowały przed własną publicznością w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi zespół Uni Opole.

W pierwszej rundzie rozgrywek tarnowianki wygrały w Opolu z zespołem Uni 1:3. Pierwszy set układał się po myśli gospodyń. Rozpoczęły od prowadzenia 4:0, systematycznie zwiększały przewagę by ostatecznie zwyciężyć 25:16. Druga część spotkania wyglądała zupełnie inaczej.  Dominowały w niej siatkarki z Opola, które rozpoczęły od wysokiego prowadzenia 7:1. Tarnowianki próbowały odrobić straty jednak musiały uznać wyższość siatkarek Uni ,które zakończyły tego seta korzystnym dla siebie wynikiem 13:25 i tym samym doprowadziły do remisu w tym spotkaniu 1:1. Trzecia odsłona meczu była niezwykle wyrównana i dopiero w samej końcówce tarnowianki osiągnęły minimalną przewagę wygrywając 25:23. Czwarty set to okres fenomenalnej gry gospodyń, którym wychodziło wszystko. Siatkarki Grupy Azoty wygrały ostatnią partię 25:14 i tym samym całe spotkanie 3:1. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Paulina Bałdyga.

Po tym zwycięstwie tarnowianki z dorobkiem 42 punktów awansowały na drugie miejsce w ligowej tabeli. W najbliższą środę zmierzą się na wyjeździe z Budowlanymi Toruń, a w sobotę 19 stycznia na własnym parkiecie podejmą drużynę MKS Dąbrowa Górnicza.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Uni Opole 3-1 (25-16, 13-25, 25-23, 25-14)