Skonfiskowano kontrabandę przeznaczoną na handel
access_time 2019-01-25 04:38:00
Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu.

We wtorek 22 stycznia w Olkuszu funkcjonariusze Placówki SG w Tarnowie zatrzymali mężczyznę, który przechowywał 15 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej o szacunkowej wartości ponad 15 tys. zł. W sprawie wszczęto postępowanie karne. Polakowi przestawiono zarzut popełnienia wykroczenia karno-skarbowego z art. 65 § 3 KKS. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu, sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Olkuszu.

Dzień później, również strażnicy graniczni z Tarnowa, na placu targowym w Wolbromie zatrzymali obywatela Armenii. Przy mężczyźnie ujawniono papierosy, krajankę tytoniową oraz  butelki z alkoholem. Wyroby te nie posiadały żadnych oznaczeń skarbowych, a ich wartość wyniosła ponad 12 tys. zł. Obywatel Armenii przyznał, że towar jest jego własnością i poddał się dobrowolnie odpowiedzialności karnej.

Ujawnione wyroby akcyzowe zdeponowano w Placówkach SG w Tarnowie, w celu późniejszego przekazania do właściwego organu finansowego.

Komentarze...