Dziś policyjna akcja "Telefon"
access_time 2019-01-25 05:04:00
Dziś ogólnopolska akcja "Telefon". Mundurowi będą zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy prowadzą samochód z telefonem przy uchu i tym samym narażają siebie oraz innych użytkowników dróg na poważne niebezpieczeństwo.

W godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie Tarnowa i powiatu tarnowskiego mundurowi będą prowadzić akcję "Telefon". Policjanci drogówki będą zwracali szczególną uwagę na niezgodne z przepisami korzystanie w telefonów komórkowych w czasie prowadzenia pojazdów. 

Policjanci przypominają, że rozmowa przez telefon trzymany w ręku lub wysyłanie sms-ów działają na kierowcę dekoncentrująco i mogą spowodować poważne konsekwencje w ruchu drogowym. Wykonywanie połączeń telefonicznych jest dopuszczalne jedynie w przypadkach, gdy korzysta się z zestawu głośnomówiącego lub słuchawek połączonych z mikrofonem. Policja apeluje również do pieszych, aby przechodząc przez jezdnię, nie korzystali ze smartfonów.

Za używanie telefonu podczas jazdy bez użycia zestawu głośnomówiącego grozi kierowcy 200 złotych mandatu oraz 5 punktów karnych.

 

Komentarze...