Policja zatrzymała oszustów działających metodą na wnuczka
access_time 2019-01-28 10:28:00
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku oszustów działających metodą "na wnuczka". Mężczyzna i kobieta trafili na 3 miesiące do aresztu. Grozi im do 8 lat więzienia.

W środę, 23 stycznia po godzinie 14.00, na telefon stacjonarny 89-letniej tarnowianki zadzwoniła „córka” z prośbą o pożyczenie pieniędzy, gdyż jak twierdziła, znalazła bardzo korzystną ofertę lokaty bankowej i już stoi w kolejce, a niestety nie posiada tak dużej gotówki. Poprosiła staruszkę, by ta przekazała pieniądze kobiecie, która niebawem pojawi się u niej w mieszkaniu. Niczego nieświadoma seniorka, zgodnie z prośbą przekazała nieznajomej oszczędności w wysokości 40 tysięcy złotych w polskiej i obcej walucie oraz cenne kosztowności.

Policjanci, we współpracy z funkcjonariuszami z krakowskiej komendy, szybko ustalili sprawców oszustwa. Krótki pościg pozwolił na zatrzymanie pojazdu, którym poruszali się przestępcy. Kierowcą samochodu był 30-letni mieszkaniec Krakowa, a jego pasażerką 29-letnia warszawianka. W samochodzie policjanci „kryminalni” zajmujący się tą sprawą, odnaleźli całą skradzioną biżuterię oraz gotówkę.

Kobieta i mężczyzna zostali doprowadzeni to tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu. Oboje usłyszeli zarzut oszustwa określony w art. 286 kk. i decyzją sądu zostali zatrzymani na okres 3 miesięcy w zakładach penitencjarnych. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

 

Komentarze...