BWA w rankingu 20 najlepszych polskich galerii
access_time 2019-02-01 05:16:00
Tarnowskie Biuro Wystaw Artystycznych zajęło 12. lokatę w rankingu „Polityki” na 20 najlepszych polskich galerii. Plebiscyt miejsc najlepiej pokazujących w Polsce sztukę nowoczesną i współczesną publikowany jest co dwa lata. -Ujęcie w rankingu jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Tego sukcesu nie byłoby jednak bez artystów, z którymi współpracujemy, miasta Tarnowa – naszego organizatora, partnerskich instytucji, sponsorów, życzliwości mediów i publiczności – najważniejszego ogniwa naszych wszystkich działań. Dziękujemy za zaufanie– komentuje Ewa Łączyńska-Widz, dyrektor BWA.

W tygodniku czytamy, że BWA w Tarnowie to „obok Sopotu najprężniej działająca galeria samorządowa w mieście średniej wielkości”. Autor rankingu chwali tarnowski obiekt m.in. za multidyscyplinarny festiwal ArtFest czy trafny dobór artystów do wystaw monograficznych. Zwraca również uwagę na wystawę „Wielcy sarmaci tego kraju/Wielkie sarmatki tego kraju” i działania związane z generałem Józefem Bemem ( wystawa Przemek Branas „Generał Bem wraca do domu"). - Dwunasta pozycja to bardzo miła niespodzianka po dwunastu bardzo pracowitych miesiącach minionego roku. Obecność w rankingu potwierdza starania, jakie zespół galerii wkłada w rozwój BWA. Pamiętam, że pierwszy raz znaleźliśmy swoje miejsce w tym rankingu w czasach przeprowadzki do kolejnej siedziby i, jak widać, ta lokalizacja nam służy. Park to wymarzone miejsce dla naszych (czasem szalonych) działań – mówi Jolanta Więcław zajmująca się promocją w tarnowskim BWA.

Ujęcie w rankingu jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Tego sukcesu nie byłoby jednak bez artystów, z którymi współpracujemy, Miasta Tarnowa – naszego organizatora, partnerskich instytucji, sponsorów, życzliwości mediów i publiczności – najważniejszego ogniwa naszych wszystkich działań. Dziękujemy za zaufanie. Rok 2018 zakończyliśmy z przytupem otrzymując tytuł „Wydarzenie roku 2018” w plebiscycie radiowej Trójki. Teraz kolejne, bardzo miłe, wyróżnienie. Na 2019 rok przygotowaliśmy ciekawy program wystaw i spotkań ze sztuką. Mam nadzieję, że spodobają się one naszej publiczności oraz krytykom – komentuje Ewa Łączyńska-Widz – dyrektorka BWA Tarnów.

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła Państwowa Galeria Sztuki Zachęta w Warszawie. Na drugim stopniu podium uplasowało się warszawskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Trzecia lokata przypadła zaś Muzeum Sztuki ms2 w Łodzi.

Obecnie w BWA w Tarnowie prezentowana jest wystawa rzeźby oraz malarstwa Ewy i Romana Fleszarów. Od jutra, 1 lutego, będzie można oglądać też prace studentów drugiego i trzeciego roku Zakładu Wzornictwa Instytutu Sztuki Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

Komentarze...