"Poskromienie złośnicy" czy "Apetyt na czereśnie"? Wybierz spektakl dla siebie i wygraj bilety
access_time 2019-02-01 08:05:00
W weekend tarnowski teatr zaprasza na szekspirowskie „Poskromienie złośnicy” w reżyserii Anny Gryszkówny oraz na "Apetyt na czereśnie" Ireneusza Pastuszaka. Mamy dla Was zaproszenia na oba spektakle. Wybierz jeden z nich i wygraj bilet dla siebie i bliskiej Ci osoby.

"Poskromienie złośnicy" Williama Shakespeare'a w interpretacji reżyserki i aktorki Anny Gryszkówny to pierwsza z inscenizacji pod hasłem "kobiety o kobietach".

Ta gorzka komedia o odwiecznej walce płci stawia wciąż aktualne pytania o pozycję kobiety w społeczeństwie, prawo do własnej tożsamości w męskim świecie, możliwość życia wbrew utartym schematom i narzucanym od wieków rolom. Tytułowa złośnica to ciekawa, dzika i wolna kobieta, której miłość może doprowadzić do rozpadu skostniałych struktur zhierarchizowanego świata. I wcale nie jest oczywiste kto kogo w tej historii będzie poskramiał.

Sobota, 02 lutego 2019, godz. 16:00, Duża Scena 

 

"Apetyt na czereśnie"

Mężczyzna i Kobieta. Oboje po przejściach. Spotykają się w przedziale pociągu i skazani na wspólną podróż wspominają dobre i złe chwile swoich zakończonych związków, wcielając się w postaci z przeszłości. Dialogi między nimi są nie tylko finezyjne i dowcipne, ale też przeplatane wyjątkowej urody piosenkami z muzyką Macieja Małeckiego.

„Apetyt na czereśnie” to bolesna i pełna humoru zarazem analiza relacji damsko - męskiej, w czym Agnieszka Osiecka była niedoścignioną mistrzynią. 
 
Kinga Piąty i Ireneusz Pastuszak potrafili w bardzo udany sposób oddać ten zamęt, wielość emocji, które kryje w sobie tekst Agnieszki Osieckiej. Tarnowski spektakl został zagrany i zaśpiewany z werwą i przekonaniem. 
Agnieszka Rzonca, teatralny.pl

Sobota , 02 lutego 2019, godz. 19:00, Mała Scena 

 

UWAGA!

Mamy dla Was dziesięć podwójnych zaproszeń na oba sobotnie spektakle: "Poskromienie Złośnicy" (5 podwójnych) i "Apetyt na czereśnie" (5 podwójnych). Napiszcie w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku, na który z tych dwóch spektakli chcielibyście pójść i dlaczego. Macie czas do północy.

Zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani o wygranej w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Powodzenia!

Fot. P. Topolski / "Apetyt na czereśnie"

Komentarze...